Rob Zombie The Munsters

Rob Zombie szykuje filmową adaptację The Munsters. Zdjęcia ruszają w maju

Reżyser i muzyk heavymetalowy Rob Zombie szykuje filmową adaptację The Munsters – słynnego serialu z pogranicza komedii i horroru, który w połowie lat sześćdziesiątych emitowała telewizja CBS. W ubiegłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że Zombie chce przywrócić klasyczny sitcom na duże ekrany i napisał scenariusz filmu dla studia Universal. Choć wielu zainteresowanych uważa, że reżyser nie tknąłby formatu komediowego, projekt złapał wiatr w żagle.

O realizacji The Munsters przez słynnego heavymetalowca donoszą między innymi serwisy “Bloody Disgusting”, “Movieweb” i “Murphy’s Multiverse”.

Rob Zombie – film adaptujący serial The Munsters w przygotowaniu

Rob Zombie nakręci swój nowy film jeszcze w tym roku – jeśli wierzyć pogłoskom, zasiądzie na fotelu reżyserskim na początku maja. Zdjęcia do filmowej adaptacji The Munsters mają powstawać w Budapeszcie, który hollywoodzcy twórcy odwiedzają zazwyczaj, by zaoszczędzić na produkcji. W węgierskiej stolicy kręcono między innymi wybrane sceny Czarnej Wdowy, Blade Runnera 2049 oraz Diuny z Timothéem Chalametem.

Film The Munsters miałby ukazać się jako oryginalny projekt platformy VOD Peacock, ale w planach jest też dystrybucja kinowa dzięki Universal Pictures/UPHE. Zamysł przypomina więc strategię Warnera i HBO Max, stawiających na dystrybucję symultaniczną, dziejącą się równolegle.

Niedawne oryginalne seriale serwisu Peacock to m.in. odświeżona wersja sitcomu Saved by the Bell oraz animacja Trolls: TrollsTopia. Filmy Peacocka to chociażby Świry 2 i Freedia Got a Gun.

Rob Zombie kręci nowy film. Kogo zobaczymy w The Munsters i dlaczego Sheri Moon Zombie?

Rob Zombie wyreżyseruje reboot The Munsters za około 30-40 mln dolarów. Według niepotwierdzonych informacji Hermana i Lily Munster zagrają w filmie Jeff Daniel Phillips i Sheri Moon Zombie (żona reżysera). Aktorzy stale współpracują z Zombiem przy jego kolejnych projektach. W obsadzie zobaczymy też Richarda Brake’a, Dana Roebucka, Jorge’a Garcię oraz Cassandrę Peterson – znaną z filmów i programów telewizyjnych o Elvirze, Władczyni Ciemności.

Rob Zombie The Munsters
The Munsters (1964) / Foto Prime News: Wikimedia Commons

W serialu The Munsters (1964-1966) poznaliśmy rodzinę “przyjaznych potworów” mieszkających na amerykańskich przedmieściach, przy ulicy 1313 Mockinbirg Lane. Głowa rodziny wzorowana była na postaci Frankensteina, a jego żona była wampirzycą.

Filmografię Roba Zombiego zamyka horror 3 from Hell z 2019 roku – kontynuacja Domu tysiąca trupów i Bękartów diabła.

Czytaj także
Total
0
Reakcji