Downton Abbey 2 data premiery

Downton Abbey 2: znamy datę premiery i obsadę filmu

Ujawniona została data premiery filmu Downton Abbey 2, kontynuującego słynny brytyjski serial nadawany przez ITV. Będzie to już druga kinowa produkcja o losach rodziny Crawleyów – poprzednia ukazała się dwa lata temu. Film wyprodukują studia Focus Features i Carnival, a w międzyczasie ujawniono nazwiska aktorów, którzy pojawią się na planie zdjęciowym.

Role przodujące z poprzednich sezonów serialu powtórzą w Downton Abbey 2 niemal wszyscy główni aktorzy. Fanów najbardziej powinien cieszyć powrót Hugh Bonneville’a, Michelle Dockery, Imeldy Staunton i wybitnej Maggie Smith. Inne nazwiska wiązane z produkcją to Hugh Dancy, Laura Haddock, Nathalie Baye oraz Dominic West.

O ruszającej właśnie realizacji Downton Abbey 2 donoszą między innymi “Deadline Hollywood”, “Entertainment Weekly” i “Variety”.

Downton Abbey 2 – data premiery i ujawniona obsada

Data premiery filmu Downton Abbey 2 przypada na okres bożonarodzeniowy – 22 grudnia 2021 roku. Wtedy projekt ukaże się na ekranach amerykańskich kin. Julian Fellowes – twórca formatu – napisał scenariusz kontynuacji, a także ją wyprodukuje, wspólnie z laureatami nagrody Emmy, Garethem Neame i Liz Trubridge.

Na stanowisko reżysera wytypowano Simona Curtisa – nominowanego do nagród BAFTA i Emmy twórcę Mojego tygodnia z Marilyn. Operatorem zdjęć będzie Andrew Dunn (Bodyguard, The United States vs. Billie Holiday), a wśród aktorów znajdują się też Laura Carmichael i Jim Carter.

W sieci pojawił się pierwszy, promocyjny plakat filmu Downton Abbey 2.

Downton Abbey 2 data premiery
Downton Abbey 2 – plakat / Foto Prime News: Focus Features, Carnival Films

Downton Abbey 2 – drugi film o rodzinie Crawleyów już w przygotowaniu

Pierwszy film kontynuujący serial Downton Abbey polscy widzowie poznali we wrześniu 2019, natychmiast po premierze światowej. Szanse, że sequel ukaże się w Polsce jeszcze zimą tego roku, są więc spore.

Downton Abbey sprzed dwóch lat wyreżyserował Michael Engler. Film zarobił prawie 195 mln dolarów i zdobył kilka prestiżowych nominacji – głównie za scenografię i kostiumy. Powstanie kontynuacji było więc kwestią czasu. W filmie członkowie rodziny Crawleyów szykowali się na wizytę królewską w tytułowym zamku. O fabule Downton Abbey 2 nie wiemy na razie nic.

Na temat filmowej “dwójki” wypowiedział się producent Gareth Neame:

— Po tym jakże ciężkim roku, który wielu z nas spędziło z dala od rodziny i przyjaciół, myśl o nadchodzących, lepszych czasach jest pocieszająca. Tuż przed Bożym Narodzeniem ponownie spotkamy się z uwielbianymi bohaterami Downton Abbey.

Serial Downton Abbey był nadawany przez stację ITV w latach 2010-2015 i zyskał olbrzymią popularność nie tylko w rodzimej Wielkiej Brytanii. W trzecim sezonie oglądało go średnio 12 mln Brytyjczyków. W Polsce serial emitowały stacje TVN Style i TVP1.

Czytaj także
Total
2
Reakcji