reboot Komando Schwarzenegger

Reboot Komando z udziałem Arnolda Schwarzeneggera i Sylvestra Stallone’a?

W serwisie “MovieHole” pojawiła się sensacyjna plotka: reboot Komando z Arnoldem Schwarzeneggerem i Sylvestrem Stallone ma szansę na realizację. O odświeżonej wersji kultowego filmu akcji z połowy lat osiemdziesiątych spekulowano w Hollywood od dawna. Teraz niejaki Daniel Richtman, zajmujący się newsami filmowymi i serialowymi, ujawnił kilka szczegółów na temat rzekomo szykowanego, nowego Komando.

Ponoć Arnold Schwarzenegger jest zainteresowany scenariuszem, który przeczytał i został już zwerbowany do współpracy – na razie nie wiemy tylko z kim. Jeśli wierzyć plotkom, Schwarzenegger namawia do występu w filmie swojego bardzo znanego przyjaciela – jest nim aktor Sylvester Stallone. Siedemdziesięciolatkowie wciąż trzymają fason i regularnie pojawiają się na ekranie, czasem nawet w tych samych przedsięwzięciach.

W oryginalnym Komando Schwarzenegger grał głównego bohatera – byłego członka Zielonych Beretów, Johna Matriksa. Klasyczny film akcji zainspirował powstanie innych, podobnych produkcji w obrębie tego samego gatunku (When Eagles Strike, Szklana pułapka, Strike Commando).

Reboot Komando – Schwarzenegger i Stallone w jednym filmie

W oryginalnym Komando John Matrix ukazany zostaje jako były pułkownik wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych, który w stanie spoczynku chce już tylko zaszyć się z dala od zgiełku. Nie udaje mu się to: byli towarzysze broni są bowiem mordowani i niedoszłe dowództwo chce wysłać Matriksa na specjalną misję. Jednocześnie z domu w górach porwana zostaje jedenastoletnia córka żołnierza. Wyrusza on do Val Verde, gdzie przetrzymuje ją niebezpieczny dyktator.

W filmie Komando Schwarzenegger stworzył jedną ze swoich najbardziej emblematycznych ról. Widzowie mogą kochać go za postać Terminatora, a aktorsko były kulturysta mógł najbardziej imponować w Predatorze, ale John Matrix to rola, którą Schwarzenegger wprost uosabiał. Nic więc dziwnego, że o powstaniu kolejnej odsłony filmu mówi się od lat.

W Hollywood często spekulowano o realizacji remake’u lub reboota Komando i teraz może on dojść do skutku. Około dziesięć lat temu David Ayer (scenarzysta Szybkich i wściekłych) planował realizację Komando z aktorem Samem Worthingtonem w roli tytułowej. Ponoć napisano scenariusz, ale projekt nie doszedł do skutku.

Nowy Komando – Schwarzenegger i Stallone wspólnie przed kamerą

W Komando Schwarzenegger i Stallone spotkaliby się nie pierwszy raz. Aktorzy mają na koncie cztery wspólne produkcje: serię Niezniszczalnych (2010-2014) oraz thriller Plan ucieczki (2013), a przyjaźnią się od lat osiemdziesiątych, kiedy ich kariery eksplodowały.

Obecnie reboot Komando z udziałem Arnolda Schwarzneggera i Sylvestra Stallone pozostaje jedynie potencjalnym projektem, o którym dyskutują ewentualni twórcy. Żaden z gwiazdorów nie odniósł się do niego publicznie.

Czytaj także
Total
0
Reakcji