Mulan - premiera

Mulan – premiera w HBO GO już 9 maja

9 maja w ofercie HBO GO pojawi się aktorska wersja filmu Mulan – premiera powinna zainteresować miłośników wartkiej akcji, naszpikowanych efektami specjalnymi superprodukcji i oczywiście samego Disneya. W filmie młoda dziewczyna w przebraniu mężczyzny zaciąga się do armii cesarskiej. Chce w ten sposób pomóc ciężko choremu ojcu. Ubiegłoroczna Mulan miała okazać się przebojem kin, ale większość widzów nie miała okazji zobaczyć filmu z powodu reżimu pandemicznego i pozamykanych sal. Teraz może się to zmienić dzięki HBO GO.

Jest to aktorska wersja klasycznej animacji Disneya, która ukazała się w 1998 roku. W obu odsłonach pojawia się ikoniczna postać młodej kobiety Hua Mulan – najstarszej i najodważniejszej córki niejakiego Hua Zhou. Bohaterka przeciwstawia się tradycji i postanawia wstąpić do wojska. Odświeżoną wersję Mulan wyreżyserowała Niki Caro, która walczy obecnie o nagrodę Saturna.

Mulan – premiera w HBO GO już w maju

HBO GO tak opisuje fabułę filmu:

— Mulan jest pełną życia, rezolutną dziewczyną, która nie bardzo potrafi sprostać stawianym przed nią wymogom. Tradycja nakazuje jej wyjść za mąż i być przykładną żoną. Dziewczyna chce jednak od życia czegoś więcej. Kiedy jej stary, schorowany ojciec dostaje powołanie do wojska, Mulan postanawia za niego odbyć służbę. Nastolatka przebiera się za mężczyznę i wstępuje do armii, żeby powstrzymać najazd wroga.

Choć planowano szeroką dystrybucję filmu w kinach, ostatecznie Mulan zagościła tylko na wybranych ekranach z powodu pandemii COVID-19. 4 września superprodukcję wydano na platformie Disney+, gdzie w premierowy weekend była ona jednym z najczęściej streamowanych tytułów. Dookoła świata film zarobił około 70 mln dolarów, co nie jest zadowalającym wynikiem: nie, ponieważ budżet produkcji oszacowano na 200 mln USD.

Mulan – premiera HBO GO. Wysokobudżetowe widowisko Disneya

Film Mulan walczy o Oscara w dwóch kategoriach: najlepsze kostiumy oraz najlepsze efekty specjalne. W lutym na oscarowej shortliście piętnastu utworów z szansą na nominację do nagrody za najlepszą piosenkę znalazł się kawałek “Loyal Brave True” Christiny Aguilery. Akademia wybrała jednak pięć innych kompozycji, które stoczą bój o złotą statuetkę.

W filmie wystąpili Yifei Liu, Donnie Yen, Gong Li, Jason Scott Lee, Tzi Ma i Rosalind Chao. Jet Li pojawia się ponadto w drugoplanowej roli Cesarza Chin. Premiera Mulan w serwisie HBO GO przypada na 9 maja.

Wśród innych nowości, jakie zobaczymy w HBO GO w maju, znajdują się m.in.: Zabawa w pochowanego, Woda dla słoni, Letnie popołudnie oraz serie: Rocky i Creed.

Czytaj także
Total
0
Reakcji