Mike Flanagan

Mike Flanagan, reżyser Nawiedzonego domu na wzgórzu, nakręci horror z akcją na Marsie

Mike Flanagan, reżyser Nawiedzonego domu na wzgórzu i ekranizacji powieści Stephena Kinga Doktor Sen, nakręci horror, którego akcja będzie toczyć się na Marsie. Film będzie stanowił adaptację książki The Season of Passage Christophera Pike’a z 1993 roku. W realizację zaangażowano wytwórnie Intrepid Pictures oraz Universal.

Nie wiadomo, czy projekt będzie wiernie adaptował książkowy oryginał. W powieści The Season of Passage poznajemy doktor Lauren Wagner, która uchodzi w Ameryce za celebrytkę. Kobieta wyrusza w ramach ekspedycji na Marsa – towarzyszą jej astronauci. Choć cały świat podziwia dr Wagner, ona sama boi się misji. W przeszłości na podobną wyprawę wybrała się poprzednia załoga. Jej członkowie nigdy nie wrócili z Czerwonej Planety i uchodzą za martwych. Pytanie tylko, czy naprawdę ponieśli śmierć.

Christopher Pike wyprodukuje film wykonawczo.

Mike Flanagan – The Season of Passage

Mike Flanagan nie tylko wyprodukuje i wyreżyseruje film, ale też napisze jego scenariusz – wspólnie z Jamesem Flanaganem (swoim bratem, asystentem produkcyjnym horroru Unfriended). Wśród producentów znajdują się też Trevor Macy, Christine Sun, Ryan Jones i Melinda Nishioka.

The Season of Passage będzie stanowił kolejną okazję do współpracy między Christopherem Pike’iem a studiem Intrepid Pictures. Obecnie kończony jest bowiem serial grozy The Midnight Club, na bazie powieści Pike’a o tym samym tytule. Dziesięcioodcinkowa produkcja powstaje dzięki Intrepid z myślą o dystrybucji na Netfliksie. Showrunnerem jest zresztą Flanagan.

Nie znamy choćby przybliżonej daty premiery The Season of Passage. Możliwe, że film ukaże się w przyszłym roku, jeśli zdjęcia ruszą w ciągu najbliższych paru miesięcy.

Mike Flanagan pracuje przy kolejnym horrorze

Mike Flanagan jest jednym z udziałowców w spółce Intrepid Pictures. O reżyserze zrobiło się głośno w 2011 roku, kiedy w obiegu festiwalowym ukazał się oniryczny horror Absentia jego autorstwa, jednak dopiero kolejny Oculus (2013) przyniósł mu sławę dookoła świata.

Dziś nazwisko Flanagana znane jest wszystkim miłośnikom kina grozy. Reżyser nakręcił serię projektów dla Netfliksa (Hush, Gra Geralda, Nawiedzony dom na wzgórzu, Nawiedzony dwór w Bly); zrealizował też kontynuację klasycznego LśnieniaDoktor Sen. Za ten film otrzymał zresztą trzy nominacje do nagrody Saturna: za reżyserię, scenariusz i montaż.

Wiadomo, że Mike Flanagan pracuje też nad innym serialem Netfliksa, Midnight Mass, o nagłym pojawieniu się upiornego księdza w niewielkiej miejscowości w USA. Serial kręcono w Vancouver i obecnie znajduje się na etapie postprodukcji. Występują w nim m.in. Henry Thomas (Nawiedzony dom na wzgórzu, E.T.) oraz Alex Essoe (Doktor Sen, Gwiazdy w oczach).

Czytaj także
Total
0
Reakcji