prime time

Prime Time – środowa premiera Netflix. Mocny polski thriller

14 kwietnia nowy polski thriller Prime Time pojawił się jako premiera Netflixa. W dreszczowcu z Bartoszem Bielenią w roli głównej młody, uzbrojony mężczyzna wdziera się do studia telewizyjnego i bierze jako zakładników ekipę realizującą program. Pod koniec stycznia film prezentowany był podczas festiwalu Sundance i dopiero teraz trafia na platformę VOD. Jest dostępny na Netfliksie w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych.

Netflix tak opisuje fabułę na swojej stronie:

— W sylwestra 1999 r. uzbrojony mężczyzna wchodzi do studia telewizyjnego i bierze prezenterkę jako zakładniczkę. Chce jednego: przekazać wiadomość na żywo na antenie.

Thriller Prime Time środową nowością Netfliksa

Tytuł Prime Time odnosi się do najlepszego czasu antenowego w telewizji. Za realizację filmu odpowiada wytwórnia Watchout Studio, która zaskoczyła polskich widzów tak intrygującymi tytułami, jak Ukryta gra, Sztuka kochania, czy Bogowie z Tomaszem Kotem. Ostatni z wymienionych dostępny jest w serwisie Player.pl.

Bartosz Bielenia pojawia się w Prime Time jako Sebastian, młody desperat z tajemniczą misją: chłopak chce przekazać widzom telewizyjnym coś ważnego. Według twórców Prime Time to film o walce z własnymi demonami. Zakładników Sebastiana grają Magdalena Popławska (Atak paniki, Pakt) i Andrzej Kłak (Artyści, Rojst).

W filmie występują też: Cezary Kosiński, Adam Nawojczyk, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Dobromir Dymecki.

Thriller Prime Time – z festiwalu Sundance prosto na Netfliksa

Po emisji na Sundance Film Festival thriller Prime Time nominowano do Nagrody Głównej Jurorów w kategorii kino świata – najlepszy dramat. Statuetka wymknęła się twórcom z rąk, a wygranym okazał się film Ul kosowskiej reżyserki Blerty Basholli.

Polski Netflix reklamuje Prime Time jako jeden ze swoich “Netflix Originals”, czyli własną produkcję oryginalną.

Czytaj także
Total
3
Reakcji