Krzyk 5

Krzyk 5 ma kilka scenariuszy i więcej niż jedno zakończenie

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że do sieci wyciekły sensacyjne wieści o wersji roboczej horroru Krzyk 5, który znajduje się obecnie w fazie postprodukcji. Film, w nieukończonej odsłonie, pokazano grupie testowej – przedstawicielom Paramountu – i po emisji zebrał on świetne opinie. Serwis “Bloody Disgusting” dowiedział się właśnie, że Krzyk 5 ma kilka scenariuszy i więcej niż jedno zakończenie. Wygląda na to, że fanów serii czeka sporo niespodzianek.

Role główne powtórzą w filmie Krzyk 5 Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Premierę horroru zaplanowano na początek przyszłego roku.

Krzyk 5 ma kilka scenariuszy. Nowy film z serii będzie wielkim zaskoczeniem

Dziennikarze “Bloody Disgusting” otrzymali informacje płynące z samego źródła, czyli od twórców. Wynika z nich, że Krzyk 5 ma kilka scenariuszy i więcej niż jedno zakończenie. Wygląda na to, że sequel kręcono w oparciu o więcej niż jeden skrypt. Prawdziwi miłośnicy Ghostface’a na pewno rozumieją, dlaczego postawiono na taką strategię.

Znakiem firmowym serii Krzyk są jego zakończenia, odsłaniające, kto popełniał w filmie morderstwa. Wes Craven zawsze dbał, by były one wielkim zaskoczeniem dla widzów. Przecieki scenariuszy do internetu potrafią jednak zepsuć zabawę: tak było w przypadku Krzyku 2 (1997), którego scenopis wyciekł do sieci, a to zmusiło twórców do jego przepisania niedługo przed planowaną premierą. Wówczas konieczna była zmiana właśnie sceny finałowej i powrót aktorów na plan zdjęciowy.

Dziś, ponad dwadzieścia lat później, materiały filmowe jeszcze częściej lądują w sieci bez pozwolenia twórców. Właśnie dlatego Paramount podjął decyzję o stworzeniu kilku skryptów i, najwyraźniej, nakręceniu Krzyku 5 w oparciu o kolejne wersje.

Krzyk 5 – nowy film z serii wielką premierą 2022 roku. Ponoć jest na co czekać

Cel jest prosty: “uratować” scenę finałowego ujawnienia mordercy na wypadek, gdyby któryś ze scenariuszy nielegalnie przedostał się do sieci. Wygląda też na to, że w momencie, gdy film trafi na rynek Blu-ray/DVD, fani mogą otrzymać w pakiecie sceny usunięte lub alternatywne zakończenia.

Sequel oficjalnie figuruje pod nienumerowanym tytułem Scream, ale wśród fanów częściej mówi się o Krzyku 5. Premierę wyczekiwanej kontynuacji zaplanowano na 14 stycznia 2022 roku.

Kilka tygodni temu w internecie pojawiły się informacje, że sequel pokazano grupie testowych widzów, którzy po seansie piali z zachwytu. Na forach dedykowanych serii Krzyk można było znaleźć szczegółowy komentarz jednego z widzów wersji roboczej:

— Zabójstwa w filmie są fantastyczne. Dwie sceny ucieczki przed mordercą trzymają w napięciu jak diabli. Postacie są wyraziste, a Ghostface jest alarmujący i podstępny. Intrygę kryminalną w stylu whodunit opracowano do perfekcji, a wątek metafikcyjny jest świeży i naprawdę bawi. Twórcy znaleźli miejsce dla społecznych komentarzy na temat ról płciowych.

W piątym Krzyku ponownie zobaczymy Neve Campbell, Courteney Cox i Davida Arquette’a. W obsadzie znaleźli się też Marley Shelton, Dylan Minnette, Kyle Gallner, Jenna Ortega i Jack Quaid.

Czytaj także
Total
8
Reakcji