Nowy horror Blumhouse

Nowy horror Blumhouse Whistler Camp z wątkiem LGBTQ

Nowy horror Blumhouse Productions, studia specjalizującego się w kinie grozy, będzie nosił tytuł Whistler Camp i ma toczyć się w obozie, na którym stosowana jest terapia konwersyjna. Serwis “Deadline” donosi, że nad scenariuszem filmu pracuje obecnie John Logan – trzykrotnie nominowany do Oscara, ostatnio za dramat Hugo i jego wynalazek Martina Scorsese. W filmie ukazane zostaną negatywne skutki prób “wyleczenia” z homoseksualnej orientacji.

Horrory o tematyce LGBTQ powstają coraz częściej, czego dowodem jest niedawna wiadomość o nowym projekcie Francisa Lee. Reżyser wielokrotnie zagradzanego melodramatu Piękny kraj zadeklarował ostatnio, że pracuje nad filmem “o głębi i intymności związków międzyludzkich”, który ma stanowić dyskusję na temat queerowości i jej postrzegania w społeczeństwie.

W filmie Lee – na razie niezatytułowanym – rolę główną zagra Josh O’Connor, znany z netfliksowego The Crown. Whistler Camp nie ma jeszcze wyłonionej obsady.

Nowy horror Blumhouse Productions o prawdziwych koszmarach

Whistler Camp zapowiadany jest jako opowieść o “gejowskiej emancypacji” i na razie wiemy jedynie, że toczy się na obozie oferującym terapię konwersyjną. Bohaterami będą więc homoseksualni mężczyźni, którzy wbrew sobie uczestniczą w praktyce mającej na celu “uleczenie” z pociągu do innych osób tej samej płci. Zgodnie ze współczesnymi standardami lekarskimi terapia konwersyjna uchodzi za oszustwo medyczne i pseudonaukowy zabieg. Międzynarodowa organizacja IRCT wprost nazywa terapię torturą.

John Logan prawdopodobnie ukończył już prace nad scenariuszem i wkrótce rozpoczną się poszukiwania aktorów. Na razie nie wiadomo, kiedy nowy horror Blumhouse Productions miałby trafić do dystrybucji.

Nowy horror Blumhouse – Whistler Camp na etapie przygotowań

Wybrano już producentów filmu. Jason Blum ma objąć główne stanowisko producenckie i na pewno zapewni horrorowi odpowiedni rozgłos. Blum odpowiada za powstanie serii Paranormal Activity, a ponadto pracował przy takich hitach, jak Halloween (2018), Uciekaj!, czy Śmierć nadejdzie dziś. Trzykrotnie nominowano go do Nagrody Akademii Filmowej, między innymi za film Czarne bractwo. BlacKkKlansman.

Scenarzysta John Logan też ma na koncie trzy nominacje do Oscara: za skrypty do Aviatora (2004), Hugo Martina Scorsese (2011) oraz Gladiatora (2000). Whistler Camp będzie debiutem reżyserskim Logana. 59-latek napisał w przeszłości scenopisy takich horrorów, jak Obcy: Przymierze i Nietoperze. Odpowiadał też za fabułę bondowskich superprodukcji Skyfall oraz Spectre.

Inni ogłoszeni producenci Whistler Camp to Michael Aguilar (Penny Dreadful) i Ryan Turek (Halloween zabija).

Czytaj także
Total
10
Reakcji