Netflix

Netflix – nowości na weekend: m.in. Thunder Force i Noc w raju

Netflix – nowości w sam raz na weekend. W piątek, 9 kwietnia w ofercie największej platformy VOD w Polsce i na świecie pojawiły się aż cztery nowe propozycje filmowe. Do wyboru subskrybenci mają: komedią z wątkiem superbohaterskim i gwiazdorską obsadą, południowokoreański dreszczowiec, nominowany do Oscara krótki metraż z udziałem znanego rapera oraz ambitną tragikomedię tureckiej produkcji.

W styczniu Netflix ogłosił, że co tydzień będzie raczył swoich widzów nowymi premierami. Niektóre to dzieła niezależne, a inne – superprodukcje z udziałem hollywoodzkiej śmietanki. Na początku roku gigant VOD zapowiedział, że w nadchodzących nowościach zobaczymy takie gwiazdy jak Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Idris Elba czy Sandra Bullock. Oferta programowa Netfliksa powiększa się więc regularnie.

W najbliższych tygodniach na Netfliksie pojawią się między innymi: polski thriller Prime Time, Co widać i słychać oraz horror z Amy Adams Kobieta w oknie.

Netflix – nowości do obejrzenia w ten weekend. Melissa McCarthy i Octavia Spencer walczą ze złem

Netflix jak powiedział, tak zrobił – wielką premierą tego tygodnia jest komedia Thunder Force w reżyserii Bena Falcone’a. To już piąty wspólny film Falcone’a i aktorki Melissy McCarthy – prywatnie jego żony. Do poprzednich należą Tammy, Dusza towarzystwa i ubiegłoroczny Superintelligence, który ukazał się na HBO Max.

Thunder Force to komedia z wątkiem superbohaterskim. W świecie zdominowanym przez arcyzłoczyńców pewna kobieta posiada specjalną moc: potrafi przyznawać supermoce zupełnie przeciętnym ludziom. Takim “szarakiem” jest właśnie Lydia Berman (McCarthy), która wspólnie z przyjaciółką, panią naukowiec Emily Stanton (Octavia Spencer), tworzy bohaterski team.

Thunder Force to nietypowy krok w karierze Octavii Spencer – aktorki, którą nagrodzono Oscarem za rolę w Służących i nominowano do tej statuetki za dwa inne występy (Ukryte działania, Kształt wody). W filmie występują też Jason Bateman, Bobby Cannavale, Melissa Leo i Pom Klementieff. Sam reżyser pojawia się w roli drugoplanowej, jako Kenny.

Netflix – nowości piątku, m.in. Noc w raju

Netflix – nowości na ten weekend nie brakuje. Inną dużą premierą jest południowokoreański thriller Noc w raju, w którym gangster Tae-goo dowiaduje się, że jego siostra została zamordowana – tylko dlatego, że próbował opuścić szeregi przestępczej organizacji. Mężczyzna ukrywa się na wyspie Czedżu, gdzie poznaje niejaką Jae-yeon. Kobieta jest śmiertelnie chora i kryje własne, mroczne sekrety.

Role przodujące grają w filmie Uhm Tae-goo i Jeon Yeo-been. Noc w raju zaskarbiła sobie pozytywne recenzje między innymi w gazecie “The South China Morning Post” i serwisie “Paste Magazine”.

Film zadebiutował 9 kwietnia na Netfliksie między innymi w Polsce, Brazylii, Kanadzie, Francji, Indiach, Japonii czy Meksyku. We wrześniu był pokazywany podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie chwalił go dyrektor eventu Alberto Barbera:

Noc w raju to jeden z najlepszych filmów gangsterskich powstałych w Korei Południowej w ostatnich latach. Park Hoon-jung zasługuje na uwagę jako reżyser i dzięki umiejętnościom scenopisarskim: potrafi pisać oryginalnie i zarazem tworzyć złożone, dalekie od stereotypów postaci. Będziemy o nim słyszeć w przyszłości.

Netflix – nowości. Dwóch nieznajomych i Światło świetlików

Jeśli weekend, to właśnie z serwisem Netflix – nowości dodane w piątek obejmują też krótkometrażówkę Dwóch nieznajomych, nominowaną do Nagrody Akademii Filmowej, oraz turecki komediodramat Światło świetlików.

Dwóch nieznajomych to film krótkometrażowy o mężczyźnie uwięzionym w pętli czasu i zmuszonym do wikłania się od nowa w tę samą awanturę z policjantem. Role główne grają amerykański raper Joey Bada$$ i Andrew Howard, którego widzowie mogą kojarzyć z Uprowadzonej 3 oraz serialu Watchmen. 25 kwietnia przekonamy się, czy film otrzyma Oscara jako najlepszy aktorski krótki metraż.

Fabułę Światła świetlików Netflix przedstawia tak:

— Zbuntowana, genialna, odnosząca sukcesy Gülseren próbuje poradzić sobie z samotnością, miłością i stratą na przekór otaczającym ją zawirowaniom politycznym i społecznym.

W tureckiej tragikomedii na podstawie scenariusza Yılmaza Erdoğana (Kochanie, kochanie) występują między innymi aktorki Ecem Erkek i Merve Dizdar. Erdoğan pojawia się też w jednej z głównych ról.

Czytaj także
Total
3
Reakcji