Zlatan Ibrahimović

Zlatan Ibrahimović w filmie Asterix i Obelix – kogo w nim zagra?

Zlatan Ibrahimović dołączył do obsady nowego filmu o przygodach Asteriksa i Obeliksa. Szwedzki piłkarz i napastnik włoskiego klubu A.C. Milan otrzymał propozycję roli od wytwórni Pathé, która przygotowuje film Astérix et Obélix, l’Empire du milieu. Będzie to piąta z kolei odsłona serii, którą zapoczątkował Claude Zidi w 1999 roku. Ostatni aktorski film z Asteriksem i Obeliksem ukazał się dziewięć lat temu.

Pierwszy klaps na planie padnie jeszcze wiosną, a na stanowisku reżysera zasiądzie Guillaume Canet. Scenariusz przygotowali Philippe Mechelen i Julien Hervé, w produkcję zaangażowane są też studia Trésor Films i Les Enfants Terribles. Słynny francuski piosenkarz i gitarzysta Matthieu Chedid będzie odpowiadał za ścieżkę dźwiękową.

Zlatan Ibrahimović w filmie Asterix i Obelix 5 – kogo zagra słynny piłkarz?

Pathé zapewniło też filmowi wyjątkowo gwiazdorską obsadę. Vincent Cassel pojawi się w Astérix et Obélix, l’Empire du milieu jako Juliusz Cezar. Co ciekawe jego ojciec, Jean-Pierre Cassel, grał postać Panoramiksa w komedii Asterix na olimpiadzie – była to jego ostatnia rola, zanim zmarł w kwietniu 2007 roku.

Nagrodzoną Oscarem aktorkę Marion Cotillard zobaczymy w filmie jako Kleopatrę. Guillaume Canet będzie miał na planie sporo pracy: poza reżyserowaniem wcieli się w Asteriksa. Nowym Obeliksem został Gilles Lellouche (Marsylski łącznik). Po raz pierwszy roli otyłego rudzielca o nadludzkiej sile nie zagra Gérard Depardieu.

Zlatan Ibrahimović w filmie Asterix i Obelix 5 wystąpi jako Oneofus – na razie nic nie wiemy o tej postaci. Niektóre portale podają, że jego bohater w istocie może nazywać się “Antivirus”. Słynny piłkarz nie ma doświadczenia aktorskiego. Widzieliśmy go natomiast w filmie dokumentalnym Historia Zlatana z 2015 roku.

Zlatan Ibrahimović w filmie Asterix i Obelix 5. Kto będzie polskim dystrybutorem?

Nie ujawniono jeszcze szczegółów fabuły. Wiadomo tylko, że akcja Astérix et Obélix, l’Empire du milieu toczy się w Chinach, a tytułowi bohaterowie trafią na Jedwabny Szlak. Twórcy chcieli, by film faktycznie powstawał na terenie Chin, ale produkcję przeniesiono ostatecznie do Francji i Maroka (być może z powodu pandemii).

Film ukaże się dzięki Pathé we Francji i Szwajcarii, dystrybutorowi Leonine w Niemczech, Unicornowi we Wspólnocie Niepodległych Państw, a także Rosebudowi w Grecji. Polskim dystrybutorem będzie Kino Świat. Netflix ma wydać nowego Asteriksa i Obeliksa w kilku innych państwach świata.

Budżet produkcji oszacowano na 60 mln euro. W obsadzie figurują też Jonathan Cohen, Ramzy Bedia, Julie Chen, Linh-Dan Pham i Pierre Richard.

Czytaj także
Total
0
Reakcji