Piła - nowy film

Piła – nowy film w przygotowaniu. Jubileuszowa “dziesiątka”!

Wygląda na to, że morderczy Jigsaw nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Serwis “Bloody Disgusting” donosi, że nowy film z serii Piła znajduje się już w przygotowaniu. Studio Twisted Pictures rozpoczęło etap preprodukcyjny kolejnej Piły. Będzie to jubileuszowa, dziesiąta odsłona krwawej sagi.

Co ciekawe na 14 maja tego roku planowana jest premiera filmu Spirala: Nowy rozdział serii Piła – czyli odsłony dziewiątej. Twisted Pictures ma więc ręce pełne roboty, ale dla prawdziwych fanów cyklu to dobra wiadomość. Przypomnijmy: ostatnia część Piły ukazała się w 2017 roku, a jeszcze wcześniejsza – jedenaście lat temu.

Piła – nowy film już w przygotowaniu

Spirala pomyślana została jako “odrodzenie” serii – film ma tchnąć nowe życie w nieco zapomnianą sagę i w wielu publikacjach nazywany jest bardziej spin-offem niż sequelem. Możliwe, że dziesiąta część Piły również zboczy nieco z toru, wybierając oryginalną ścieżkę. Serwis “Production Weekly” podaje, że projekt znajduje się w fazie “aktywnych przygotowań”. Roboczy tytuł to Saw X.

Kilka dni temu pojawiły się plotki, według których jednym z producentów kontynuacji będzie James Wan, a produkcję wspomoże jego wytwórnia, Atomic Monster. Wan wyreżyserował pierwszą Piłę z 2004 roku – był to początek świetnej kariery. Powrót Wana na stanowisko producenta lub nawet reżysera miałby więc sens, ale “Bloody Disgusting” rozwiał już te wątpliwości. W serwisie – największym poświęconym horrorom w internecie – padła informacja, że 44-latek w żaden sposób nie jest związany z projektem Saw X.

Dużo mówi się też o nadchodzącej Spirali w kontekście ewentualnego sukcesu box-office’owego. Jeśli film okaże się przebojem kasowym, istnieje duża szansa, że seria będzie kontynuowana także po dziesiątej odsłonie.

Piła – nowy film także w postaci majowej Spirali

Najpierw widzowie poznają jednak losy trzech gliniarzy, którzy uczestniczą w śledztwie dotyczącym sadystycznych zabójstw. Wygląda na to, że morderca wzoruje się na zbrodniach Johna „Jigsawa” Kramera, którymi miasto żyło lata temu. Premiera filmu Spirala: Nowy rozdział serii Piła w Polsce to 14 maja.

„Detektyw Ezekiel ‘Zeke’ Banks od lat próbuje wyjść z cienia swego słynnego ojca, legendarnego weterana wydziału zabójstw. Żadna z dotychczasowych spraw nie dała mu na to szansy. Być może tym razem będzie inaczej. Zeke prowadzi śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Przekonany o swojej przenikliwości detektyw Banks, nie zdaje sobie sprawy, że krok po kroku daje się wciągnąć w wyszukaną i przemyślaną grę. W szalonym umyśle mordercy zrodził się plan tak okrutny, że nawet policyjni weterani nie wyobrażają sobie tego, co nadchodzi” (opis fabuły polskiego dystrybutora).

Czytaj także
Total
13
Reakcji