Kobieta w oknie

Kobieta w oknie – zwiastun z Amy Adams. Nadchodząca premiera Netflix

Na kanale Netflix Polska w serwisie YouTube zawitała Kobieta w oknie – zwiastun filmu szybko przykuł uwagę internautów i zbiera coraz więcej wyświetleń. W nadchodzącym thrillerze cierpiąca na agorafobię psycholożka stopniowo pogrąża się w obsesji na punkcie swoich nowych sąsiadów oraz brutalnej zbrodni, którą widziała przez okno (opis dystrybutora).

Rolę tytułową gra w filmie Amy Adams, która w ubiegłym roku pojawiła się w innym projekcie NetfliksaElegii dla bidoków. Za tę kreację nominowano ją do Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych. Kobieta w oknie trafi na polskie ekrany dzięki Netfliksowi już 14 maja tego roku. Zobaczcie trzymający w napięciu zwiastun.

Kobieta w oknie – zwiastun trzyma w napięciu, a Amy Adams pokazuje pazur

Film Kobieta w oknie wyreżyserował Joe Wright na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Daniela Mallory’ego (pseud. A. J. Finn). Główna bohaterka, doktor Anna Fox, mieszka w podrzędnym nowojorskim apartamentowcu. Z zawodu jest psycholożką, ale cierpi na agorafobię i nie potrafi opuścić domu. Kobieta obserwuje życie toczące się w pobliskich mieszkaniach. Nieoczekiwanie znika jedna z jej sąsiadek, a Anna zaczyna podejrzewać, że ktoś mógł ją zamordować. Bohaterka zaczyna pogrążać się w rosnącej obsesji.

Oprócz Adams zobaczymy w filmie plejadę gwiazd – obsadę zasilają Gary Oldman, Julianne Moore, Jennifer Jason Leigh, Anthony Mackie i Wyatt Russell.

Za scenariusz odpowiada Tracy Letts, aktor, dramaturg i laureat Nagrody Pulitzera.

Kobieta w oknie – zwiastun nadchodzącej produkcji Netfliksa

O filmie po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2016 roku, ale dopiero dwa lata później udało się skompletować ekipę aktorską. Zdjęcia do Kobiety w oknie zakończono jesienią 2018 r., choć później producent Scott Rudin zażądał, by w scenariuszu dokonano poprawek, a na planie dokręcono kolejne sceny.

Film wyprodukowało studio 20th Century Studios i to jemu należały się początkowo prawa do dystrybucji. Później Kobietę w oknie odsprzedano koncernowi Disneya, który chciał wydać ją w 2020 roku. Plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Netflix odkupił film, dołączając go do swojej pokaźnej listy wysokobudżetowych produkcji z udziałem hollywoodzkiej śmietanki. W maju udostępni go subskrybentom jako jeden ze swoich “Originals”.

Premiera na platformie VOD już 14 maja.

Czytaj także
Total
11
Reakcji