Josh O'Connor

Josh O’Connor z The Crown zagra w horrorze o tematyce LGBTQ

Gwiazdor serialu Netfliksa The Crown Josh O’Connor otrzymał angaż do nowej roli: pojawi się w przygotowywanym właśnie horrorze o tematyce LGBTQ. Będzie to dla aktora druga okazja do współpracy przy filmie queerowym z reżyserem Francisem Lee. Ich poprzednie wspólne dzieło, Piękny kraj (2017), obsypano nagrodami – dramat nominowany był między innymi do statuetki BAFTA jako najlepszy brytyjski film roku.

Nie będzie to pierwszy queerowy horror powstały w ostatnich latach. Wątki gejowskie pojawiły się niedawno w filmach Piękna i rzeźnik, Droga bez powrotu. Geneza, Szkoła czarownic: Dziedzictwo, a nawet w polskim slasherze W lesie dziś nie zaśnie nikt.

Josh O'Connor
Aktor Josh O’Connor / Foto Prime News: instagram.com/joshographee

Josh O’Connor z The Crown – nowa, nieszablonowa rola na horyzoncie

W marcu ukazała się nowa produkcja Francisa Lee, melodramat Amonit. Z tej okazji reżyser udzielił wywiadu portalowi “The Film Stage”, w którym odniósł się do kina grozy:

Horror to mój ulubiony gatunek. Zawsze chciałem otrzymać możliwość wyreżyserowania naprawdę, naprawdę przerażającego filmu grozy. Właśnie rozpocząłem nad nim prace.

Amonit toczy się w Anglii 1840 roku. Nadchodzący film Francisa Lee też będzie osadzony w przeszłości: gdzieś w pierwszej połowie poprzedniego wieku. Josh O’Connor z The Crown zagra u Lee główną rolę. Obaj współpracowali kilka lat temu przy dramacie Piękny kraj, gdzie aktor wystąpił jako wiejski rolnik, powoli zakochujący się w rumuńskim imigrancie – innym mężczyźnie. Za tę kreację wyróżniono go nagrodą BIFA (British Independent Film Awards).

Film nie ma jeszcze tytułu, ale prawdopodobnie będzie adaptacją powieści. Według Lee podjęty zostanie w nim temat queerowości i społeczności LGBTQ w kontekście klas społecznych. Bohaterem będzie “smutny, osamotniony młodzieniec” i tę rolę zagra właśnie O’Connor.

Josh O’Connor z The Crown w filmie z wątkiem gejowskim

W rozmowie z serwisem “Metro Weekly” Francis Lee powiedział:

— To mój kolejny film o głębi i intymności związków międzyludzkich. Będzie filmem historycznym, z fabułą osadzoną w XX wieku. Gatunkowo reprezentuje horror. Po premierze liczę na głośne rozmowy o queerowości i jej postrzeganiu w społeczeństwie.

Josh O’Connor pracuje obecnie nad dramatami Provision (o afrykańskiej imigrantce w Irlandii) oraz Mothering Sunday (o gospodyni żyjącej w powojennej Anglii).

W 2022 roku ma ukazać się piąty sezon niezwykle popularnego serialu historycznego The Crown, pokazywanego przez Netflix m.in. w Polsce. Aktor gra w nim Karola, księcia Walii.

Czytaj także
Total
12
Reakcji