The Tomorrow War

The Tomorrow War premierą w Amazon Prime Video. W roli głównej Chris Pratt

Amazon ogłosił, że film science-fiction The Tomorrow War zadebiutuje na platformie Prime Video już za trzy miesiące – 2 lipca. W roli głównej pojawi się Chris Pratt (Strażnicy Galaktyki, Jurassic World). Film, wyprodukowany przez Paramount Pictures we współpracy ze Skydance Media, oryginalnie miał ukazać się w kinach 25 grudnia minionego roku. Plany dystrybucyjne pokrzyżowała pandemia COVID-19.

Premierę The Tomorrow War przeniesiono potem na 23 lipca, a film miał zastąpić inny potencjalny przebój kinowy – Mission: Impossible 7. Dopiero w styczniu dowiedzieliśmy się o perspektywie wydania The Tomorrow War w serwisie Prime Video.

The Tomorrow War premierą w Amazon Prime Video. Chris Pratt kontra kosmici

Amazon miał wykupić film od Paramountu za 200 mln dolarów. Ostatecznie udało się nabyć prawa do dystrybucji za 125 mln USD. Właśnie ogłoszono, że sygnowany nazwiskiem Pratta projekt dostał zielone światło na letnią premierę. Subskrybenci Prime Video obejrzą The Tomorrow War już 2 lipca.

W filmie grupa żołnierzy z 2051 roku cofa się w czasie, by ostrzec świat przed nadchodzącą zagładą: za trzydzieści lat Ziemianie przegrają wojnę z kosmicznymi najeźdźcami, a to może prowadzić do ostatecznego końca. Najlepsi wojskowi – wśród nich Chris Pratt jako Dan Forester – zostaną przetransportowani do lat pięćdziesiątych XXI wieku, by dołączyć do bitwy.

The Tomorrow War
Chris Pratt na planie zdjęciowym The Tomorrow War / Foto Prime News: instagram.com/prattprattpratt

W filmie grają ponadto Betty Gilpin, Keith Powers, Sam Richardson i Edwin Hodge. Yvonne Strahovski pojawia się jako pani naukowiec, a J.K. Simmons występuje jako jej wyobcowany ojciec.

The Tomorrow War – czy będzie kolejnym hitem na Amazon Prime Video?

The Tomorrow War może okazać się wielką premierą w Amazon Prime Video, zwłaszcza że Chris Pratt wystąpił dotąd w jednym przeboju za drugim – to oczywiste, że Paramount liczył na premierę kinową. Film wyreżyserował Chris McKay, twórca m.in. The Lego Batman Movie (2017).

W ostatnim czasie na platformie streamingowej Amazona ukazało się kilka filmów z wyższej półki. Sequel Księcia w Nowym JorkuComing 2 America – w weekend premierowy mógł pochwalić się najlepszą oglądalnością na Prime Video od marca 2020 roku. Wielkim sukcesem okazał się też Kolejny film o Boracie, który pod koniec października, zaledwie parę dni po wydaniu, obejrzany został przez dziesiątki milionów subskrybentów.

Wytwórnie Paramount i Skydance Media pracowały też przy filmie akcji Without Remorse, z rozchwytywanym Michaelem B. Jordanem w roli przodującej. Tę produkcję również nabył Amazon – premiera na Prime Video już 30 kwietnia.

Czytaj także
Total
0
Reakcji