American Pie 5

American Pie 5 – kiedy premiera? Tara Reid zapewnia, że scenariusz powala

American Pie 5 ma już gotowy scenariusz i może pojawić się w kinach lub do obejrzenia na VOD prędzej, niż dotąd przypuszczaliśmy. W rozmowie z portalem “ET Online” Tara Reid zdradziła, że przeczytała już scenopis i jest on “jednym z najlepszych”, jakie napisano na rzecz filmowej serii. Aktorka grała Vicky Lathum w trzech odsłonach serii (z lat 1999, 2001 i 2012). Wygląda na to, że powróci też w kolejnej części.

Przypomnijmy: seria American Pie liczy cztery oryginalne filmy z udziałem między innymi Jasona Biggsa i Seanna Williama Scotta, a ponadto też pięć spin-offów. Ostatni z nich, American Pie: Dziewczyny rządzą (2020), dostępny jest do obejrzenia w serwisie VOD Rakuten.

American Pie 5 – kiedy premiera? Co wiemy o kontynuacji?

Tara Reid zapewnia, że już wkrótce kinomani będą mogli zachwycać się filmem American Pie 5. Kiedy premiera? Na razie to zagadka także dla twórców. Napisano scenariusz, ale nie ustalono jeszcze, kiedy aktorzy wejdą na plan zdjęciowy. Reid ujawniła dziennikarzom “Entertainment Tonight”:

— Ten film może dojść do skutku, ale nie potrafię powiedzieć kiedy, bo tego nie wiem. Twórcy muszą zagonić do pracy całą obsadę, a następnie aktorom muszą wspólnie odpowiadać terminy zdjęć. Zdradzę tyle: powstał już scenariusz. Jest jednym z najlepszych w serii.

To nie pierwszy raz, gdy Tara Reid wyraziła chęć dalszej pracy przy serii American Pie. W 2018 roku zdradziła serwisowi “Joblo”, że na przyjęciu po rozdaniu nagród Emmy spotkała Jon Hurwitza i Haydena Schlossberga – reżyserów filmu American Pie: Zjazd absolwentów. Cała trójka entuzjastycznie stwierdziła wtedy, że słynna saga zasługuje na swoją piątą odsłonę z udziałem oryginalnej obsady.

American Pie 5 – kiedy premiera? Kiedy ukazała się poprzednia odsłona serii?

Seria American Pie okazała się katapultą do sławy dla większości młodych aktorów, którzy są z nią związani. Wielkie sukcesy w Hollywood mają za sobą między innymi Alyson Hannigan, Jason Biggs, Seann William Scott, John Cho, Casey Affleck i sama Reid.

Serwis “The Numbers”, analizujący box-office i przychody w branży filmowej, podaje, że wszystkie odsłony American Pie zarobiły łącznie 989,5 mln dolarów. Przy takich zarobkach twórcom nie są potrzebne świetne recenzje krytyków.

Ostatni “oficjalny” film z serii American Pie (niebędący spin-offem) ukazał się w 2012 roku i przy budżecie równym 50 mln USD zarobił na całym świecie 235 mln. Trochę dziwi więc fakt, że od blisko dziesięciu lat nikt nie pokusił się jeszcze o kolejny sequel. Wygląda na to, że wkrótce może on dojść do skutku.

Tara Reid nazywa American Pie “klasykiem amerykańskiego kina”.

Czytaj także
Total
0
Reakcji