Maria Bakalova

Maria Bakalova, gwiazda Borata, zagra w nowym horrorze A24

Maria Bakalova, gwiazda Borata, zagra w nowym horrorze A24. Pochodząca z Burgas 24-latka zasłynęła jako pierwsza Bułgarka, którą nominowano do Oscara, nagrody BAFTA i Nagrody Gildii Aktorów Ekranowych w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa, a także do Złotego Globu za rolę pierwszoplanową. Serwis “Deadline” donosi, że Bakalova wystąpi w horrorze z podgatunku slasher Bodies, Bodies, Bodies.

Film o wymownym tytule już teraz chwalony jest za zabójczą obsadę. Oprócz talentów Bakalovej będziemy mogli podziwiać w nim Pete’a Davidsona (The Suicide Squad, Saturday Night Live), Amandlę Stenberg (Nienawiść, którą dajesz) oraz Myha’lę Herrold (Branża).

Maria Bakalova, gwiazda Borata, w nowym horrorze A24. Film powstaje w tajemnicy i zaskoczy widzów

Źródła bliskie wytwórni A24 i twórcom filmu donoszą, że film będzie współczesnym slasherem – typem krwawego horroru, w którym postaci są kolejno zabijane w tajemniczych okolicznościach. Studio nie zdradziło na razie szczegółów fabuły, a sam projekt kręcony jest “po kryjomu”.

A24 to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się amerykańskich wytwórni filmowych. Do jej sukcesów należą takie produkcje, jak Dziedzictwo. Hereditary, Moonlight, Pokój, czy Lighthouse. Studio znane jest z finansowania art-house’owego kina grozy.

Do realizacji filmu Bodies, Bodies, Bodies A24 przygotowywało się od kilku miesięcy. Ponoć trudno było zgromadzić młodych aktorów na planie w tym samym okresie – ich kariery rozwijają się coraz lepiej i zwyczajnie trudno było im oderwać się od poprzednich zobowiązań, rozpoczynając pracę nad kolejnym filmem.

Bodies, Bodies, Bodies wyreżyseruje Holenderka Halina Reijn, a wśród producentów figuruje już nazwisko Davida Hinojosy (Carol, Vox Lux).

Maria Bakalova, Pete Davidson i Amandla Stenberg w nowym horrorze A24

Maria Bakalova do niedawna była szerzej nieznana, ale po elektryzującym występie w Kolejnym filmie o Boracie szybko zyskała światową sławę. Za rolę nastoletniej Kazaszki Tutar Sagdiyev nominowano ją do blisko siedemdziesięciu nagród – także tych najbardziej prestiżowych, jak Oscar czy Złoty Glob. Aktorka ma wkrótce pojawić się w nadchodzącej komedii Judda Apatowa The Bubble, u boku między innymi Davida Duchovny’ego, Freda Armisena i Karen Gillan.

Amandla Stenberg otrzymała niedawno rolę w musicalu Universal Pictures Dear Evan Hansen, a Pete’a Davidsona zobaczymy na dużym ekranie już w sierpniu, w filmie superbohaterskim Legion samobójców: The Suicide Squad.

Czytaj także
Total
0
Reakcji