creed iii

Creed III w przygotowaniu. Sylvester Stallone nie zagra w filmie

Sylvester Stallone potwierdził, że Creed III powstanie, ale ogłosił też, że nie pojawi się w filmie postać Rocky’ego Balboa. Kiedy kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia o Michaelu B. Jordanie reżyserującym oczekiwany sequel, wszyscy mieli tylko jedno pytanie: czy w kontynuacji wróci słynny bokser z Filadelfii. Okazuje się, że nie.

Przez miesiące fani serii o Rockym spekulowali, że bohater pojawi się w nadchodzącym Creedzie III. Były to jedynie plotki i bardziej życzenia kinomanów – nie fakty. Wszelkie wątpliwości rozwiał jeden z ostatnich postów Stallone’a na Instagramie.

Creed III – Sylvester Stallone nie powróci jako Rocky

Na profilu aktora w serwisie Instagram pojawił się post poświęcony filmowi Resurrection. W komentarzach padło pytanie jednej z fanek Stallone’a: “czy jest szansa, że powstanie Creed III?”, na które 74-letni gwiazdor odpowiedział:

— Tak, ale nie wystąpię w nim.

creed iii
Creed III bez Stallone’a / Foto Prime News: instagram.com/officialslystallone

W filmie Creed III aktor Michael B. Jordan powróci jako główny bohater, bokser Adonis Creed. “Deadline” potwierdził, że Jordan zasiądzie ten na stanowisku reżysera – będzie debiutował w tej roli. Nie pojawi się natomiast w sequelu Sylvester Stallone, który w dwóch poprzednich odsłonach serii grał Rocky’ego Balboa. To pod jego czujnym okiem do walki na ringu bokserskim przygotowywał się Adonis.

Creed III – znamy datę premiery

Seria Rocky zadebiutowała na ekranach kin w 1976 roku i doczekała się pięciu kontynuacji – ostatniej piętnaście lat temu. Później sukcesem okazały się dwa spin-offy: Creed i Creed II. Filmy z cyklu Rocky przyniosły Stallone’owi trzy nominacje do Oscara – jedyne w jego usłanej Złotymi Malinami karierze.

Tydzień temu Sylvester Stallone ogłosił, że chętnie przywróci Rocky’ego Balboa na ekrany telewizji lub w VOD. Na Instagramie gwiazdora kina akcji pojawił się post wraz z załączonym zdjęciem treatmentu serialowego Rocky’ego – scenopis dowodzi, że aktorowi marzy się prequel serii, odsłaniający wczesne lata kultowej postaci.

Tymczasem Michael B. Jordan potwierdził, że Creed III ukaże się na ekranach kin 23 listopada 2022 roku.

Czytaj także
Total
0
Reakcji