krzyk 5

Krzyk 5 – wyciekły informacje o wersji roboczej filmu. “Fantastyczne zabójstwa”, “sequel dopracowany do perfekcji”

Krzyk 5 wciąż znajduje się na etapie postprodukcji. Film, kontynuujący kultową serię autorstwa Wesa Cravena, ma ukazać się 14 stycznia 2022 roku dzięki Paramount Pictures (wykupiony od Dimension Films). Ostatnia, czwarta odsłona horrorowej sagi gościła na ekranach dziesięć lat temu, w 2011. Nic więc dziwnego, że kinomani wypatrują sequela z niecierpliwością.

Do sieci wyciekły właśnie informacje o wersji roboczej Krzyku 5, który wciąż wymaga postprodukcyjnego szlifu. Film, w nieukończonej odsłonie, pokazano grupie testowej – przedstawicielom Paramountu. Ponoć już teraz pachnie on przebojem.

Krzyk 5 w wersji roboczej. Widzowie z grupy testowej pieją z zachwytu

Sequel oficjalnie figuruje pod nienumerowanym tytułem Scream, ale wśród fanów częściej mówi się o Krzyku 5. Wyciek informacji od pracownika Paramountu napada optymizmem: nowy Krzyk zebrał ponoć pozytywne komentarze grupy kontrolnej, a studio zanotowało tylko kilka poważniejszych uwag. Jeśli wierzyć pogłoskom, nie jest potrzebne dokręcanie dodatkowego materiału, ani powtarzanie zdjęć.

Konieczne będą natomiast montaż postsynchronów i korekcja kolorystyczna scen. Na forach dedykowanych serii Krzyk można znaleźć szczegółowy komentarz jednego z widzów wersji roboczej:

— Zabójstwa w filmie są fantastyczne. Dwie sceny ucieczki przed mordercą trzymają w napięciu jak diabli. Postacie są wyraziste, a Ghostface jest alarmujący i podstępny. Intrygę kryminalną w stylu whodunit opracowano do perfekcji, a wątek metafikcyjny jest świeży i naprawdę bawi. Twórcy znaleźli miejsce dla społecznych komentarzy na temat ról płciowych.

Przecieki z planu zdjęciowego filmu Krzyk 5 – co wiemy i kiedy spodziewać się premiery?

Komentarz zakończono słowami: “film jest innowacyjny, urasta do spuścizny Wesa Cravena i otwiera przestrzeń dla dalszych kontynuacji”.

krzyk 5
Dane Farwell jako Ghostface – Krzyk 4 (2011) / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Zdjęcia do Krzyku 5 powstawały w miejscowości Wilmington w stanie Karolina Północna, znanym jako “wschodnie Hollywood” Ameryki. W mieście, zamieszkanym przez 100 tys. ludzi, kręcono między innymi takie filmy, jak Blue Velvet Davida Lyncha, Podpalaczka i Kruk. W plenerach Wilmington powstawał też serial Jezioro marzeń, który od stycznia mogą oglądać widzowie polskiego Netfliksa. Co ciekawe scenarzystą i Jeziora marzeń, i pierwszego Krzyku (1996) jest Kevin Williamson.

Okres zdjęciowy zakończył się 17 listopada 2020 roku. Role główne powtórzą w filmie Krzyk 5 Neve Campbell, Courteney Cox i David Arquette. Obsadę zasilają ponadto: Marley Shelton, Dylan Minnette, Kyle Gallner, Jenna Ortega i Jack Quaid. Reżyserują Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett (Zabawa w pochowanego).

Zobacz też: Wiedźmin, sezon 2. – koniec zdjęć i wideo zza kulis

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji