Spirala: Nowy rozdział serii Piła

Spirala: Nowy rozdział serii Piła – kiedy premiera, co wiemy o fabule?

Tej wiosny widzowie znów zostaną zaproszeni do udziału w krwawej grze. Na dużych ekranach zadebiutuje wreszcie wyczekiwana Spirala: Nowy rozdział serii Piła, dziewiąty film z serii brutalnych horrorów, zapoczątkowanych przez Jamesa Wana ponad piętnaście lat temu. Kiedy premiera i co wiemy o fabule?

W filmie kontynuującym niezwykle popularną sagę Piła trzej gliniarze uczestniczą w śledztwie dotyczącym sadystycznych zabójstw. Wygląda na to, że morderca wzoruje się na zbrodniach Johna “Jigsawa” Kramera, którymi miasto żyło lata temu. Spirala to zdecydowanie propozycja dla widzów o mocnych żołądkach.

Spirala: Nowy rozdział serii Piła – polska premiera już w maju

Światowa premiera filmu Spirala: Nowy rozdział serii Piła przypada na 14 maja – tego dnia sequel ma ukazać się na dużych ekranach w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Polsce. Niewykluczone, że data zostanie jeszcze zmieniona w związku z reżimem pandemicznym. Dystrybutorem na polskim rynku jest Monolith Films. W USA kontynuacja trafi do kin dzięki Lionsgate.

Film wyreżyserował Darren Lynn Bousman, który podczas swojej trwającej blisko dwadzieścia lat kariery wielokrotnie miał okazję ubrudzić ręce krwią. Odpowiada on między innymi za powstanie drugiej, trzeciej i czwartej odsłony Piły, a ponadto do jego horrorów należą: Powrót zła, 11:11:11. Liczba przeznaczenia i Repo! The Genetic Opera.

Spirala: Nowy rozdział serii Piła – oficjalny opis fabuły

Monolith zapowiada, że sequel jest jeszcze bardziej okrutny niż poprzednie odsłony serii. W filmie występują m.in. Chris Rock, Samuel L. Jackson i Max Minghella.

“Detektyw Ezekiel ‘Zeke’ Banks od lat próbuje wyjść z cienia swego słynnego ojca, legendarnego weterana wydziału zabójstw. Żadna z dotychczasowych spraw nie dała mu na to szansy. Być może tym razem będzie inaczej. Zeke prowadzi śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Przekonany o swojej przenikliwości detektyw Banks, nie zdaje sobie sprawy, że krok po kroku daje się wciągnąć w wyszukaną i przemyślaną grę. W szalonym umyśle mordercy zrodził się plan tak okrutny, że nawet policyjni weterani nie wyobrażają sobie tego, co nadchodzi” (opis fabuły polskiego dystrybutora).

Zwiastun filmu Spirala: Nowy rozdział serii Piła:

Monolith odsłonił też oficjalny polski plakat filmu, na którym widać Chrisa Rocka w roli detektywa Banksa.

Spirala: Nowy rozdział serii Piła
Spirala: Nowy rozdział serii Piła – Chris Rock na oficjalnym plakacie / Foto Prime News: Monolith Films

Zobacz też: Co widać i słychać – Amanda Seyfried kontra upiorny dom

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji