Viggo Mortensen gejem

Viggo Mortensen gejem w “Jeszcze jest czas”. Debiut reżyserski aktora już na VOD

Viggo Mortensen gejem w najnowszym filmie o homofobii, trudnej więzi syna z ojcem i demencji starczej. Dramat “Jeszcze jest czas” w październiku ubiegłego roku poznali uczestnicy festiwalu Camerimage, a 19 marca – widzowie kinowi. Sale szybko jednak zamknięto, przez co filmu nie udało się zaprezentować szerszej publiczności. Aż do wczoraj.

31 marca “Jeszcze jest czas” udostępniono w sześciu serwisach typu “wideo na życzenie”. Film, który po raz pierwszy pokazano na festiwalu Sundance ponad rok temu, został pozytywnie oceniony przez krytyków i zwrócił uwagę na Mortensena nie tylko jako aktora, ale też debiutującego reżysera i scenarzystę.

“Jeszcze jest czas” już w sieci. Viggo Mortensen gejem w poruszającym dramacie

Obsadę zasilają takie nazwiska, jak Lance Henriksen, Laura Linney, David Cronenberg i Terry Chen. W “Jeszcze jest czas” okazuje się Viggo Mortensen gejem: słynny filmowy Aragorn wciela się w mężczyznę po pięćdziesiątce, który mieszka w Los Angeles i ma męża, Erika. Parę odwiedza ojciec bohatera, typ żyjący przeszłością i brzydzący się postępem cywilizacyjnym. Wizyta homofoba nie należy do łatwych, ale okazuje się niezbędna – starzec przejawia pierwsze oznaki demencji.

W wywiadzie dla “GQ” Mortensen wyznał, że postać Henriksena wzorowana była na jego własnym ojcu. Kiedy jesienią ubiegłego roku media zarzuciły aktorowi, że zagrał postać LGBTQ, będąc w istocie heteroseksualistą, ten zaskoczył wszystkich odpowiedzią:

A co z Terrym Chenem, który gra mojego męża – czy on sam jest homoseksualny? Nie wiem, bo nie byłem na tyle zuchwały, by go zapytać. Skąd dziennikarze mogą wiedzieć, jak wygląda moje życie? Zakładają, że jestem w stu procentach hetero. Może jestem, a może nie – to tylko moja sprawa.

Viggo Mortensen gejem w filmie “Jeszcze jest czas”. Gdzie obejrzeć online?

27 marca film zadebiutował w serwisie Moje eKino, a wczoraj został udostępniony widzom kolejnych sześciu platform typu VOD.

Player oferuje wykupienie dostępu do filmu za 20 PLN. W serwisie Rakuten można oglądać “Jeszcze jest czas” od 15 złotych. W PLAY NOW pojawiła się opcja wypożyczenia za 15 PLN, a na kanale VOD CANAL+ można wykupić dostęp za 19,99 PLN.

Zobacz też: “Patoreakcja” hitem sieci. 4 miliony wyświetleń w serwisie YouTube

Na okazyjną cenę, 14,90 zł, można trafić na platformie VOD festiwalu Nowe Horyzonty. TVP VOD oferuje dostęp do filmu za 17 zł. Od 1 kwietnia film “Jeszcze jest czas” udostępniono też w Ipla.tv – cena za dostęp jednorazowy na czterdzieści osiem godzin to 15 złotych.

“Jeszcze jest czas” – Viggo Mortensen debiutuje jako reżyser

Za reżyserię filmu “Jeszcze jest czas” Viggo Mortensen wyróżniony został na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastián. Nominowano go też do nagrody za najlepszy film kanadyjski podczas Międzynarodowego FF w Toronto.

Mortensen pracuje obecnie nad dramatem “Thirteen Lives” Rona Howarda, który oparty jest na wydarzeniach z Tajlandii z 2018 roku i akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang. W filmie wystąpią też Colin Farrell, Joel Edgerton i Tom Bateman.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji