premiera Mortal Kombat

Mortal Kombat – data premiery przesunięta

Premiera Mortal Kombat – filmu Warner Bros. i HBO znów została przesunięta, tym razem o tydzień do przodu. Ekranizacja kultowej serii gier z gatunku bijatyki ukaże się 23 kwietnia w Stanach Zjednoczonych – jednocześnie w kinach i na platformie streamingowej HBO Max.

Wcześniej planowaną datą premiery był 16 kwietnia, choć Warner mówił też o marcu i styczniu. Plany dystrybucyjne trzeba było zmienić z powodu trwającej pandemii COVID-19.

Premiera Mortal Kombat przesunięta (znów)

Twórcy filmu postawili na dystrybucję kinową i streamingową. Jeszcze do niedawna uznano by, że pomysł jest nietypowy, ale pandemia mocno zmieniła panujące w świecie filmu reguły – dziś coraz więcej wysokobudżetowych produkcji wydawanych jest tą metodą, by zwiększyć szanse na pokaźny zarobek. Świetnie zarabiający film Adama Wingarda “Godzilla vs. Kong” pokazywany jest na dużych ekranach m.in. w Hongkongu, Argentynie, Australii i Rosji, a ponadto dziś debiutuje na HBO Max.

Zobacz też: Reżyser filmu “Godzilla vs. Kong” nakręci “ThunderCats” dla Warnera

Według ekspertów właśnie dlatego Warner postanowił, że widzowie poczekają jeszcze na Mortal Kombat – data premiery 23 kwietnia powoduje, że “Godzilla vs. Kong” dłużej będzie mógł święcić triumfy na HBO Max, zanim na platformie pojawi się kolejny potencjalny hit.

Mortal Kombat 2021 – kiedy premiera w Polsce?

Widowisko wyreżyserował Simon McQuoid, pochodzący z Australii twórca spotów reklamowych, zdobywca nagrody Grandy. Poczet producentów zasilili mistrzowie kina komercyjnego: James Wan (“Obecność”, “Szybcy i wściekli 7”), Todd Garner (“Epicentrum”) i E. Bennett Walsh (“Niesamowity Spider-Man 2”).

W filmie “Mortal Kombat” grupa wojowników staje do walki w śmiertelnym pojedynku, który odbywa się w świątyni boga Raidena. Role przodujące grają: Lewis Tan (jako Cole Young), Jessica McNamee (Sonya Blade) i Josh Lawson (Kano). Organizacja MPAA przyznała filmowi kategorię wiekową “R” – należy więc spodziewać się nadmiaru krwawych i brutalnych scen, co oczywiście pokrywa się z tradycją gier.

Polską premierę “Mortal Kombat” planowano na 8 kwietnia. Została ona uniemożliwiona z powodu zamknięcia kin.

Mortal Kombat 2021 – Trailer

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji