Film o polskich imigrantach

Film o polskich imigrantach, a w nim m.in. Luke Evans

Film o polskich imigrantach wyprodukowany przez hollywoodzką wytwórnię? Wszystko jest możliwe. Aktorzy Luke Evans, Jacob Tremblay i Olga Kurylenko negocjują warunki pracy przy dramacie “Bear Season”, adaptującym prozę Berniego Hafeliego. W filmie pojawi się wątek Amerykanów polskiego pochodzenia.

Twórcy zapowiadają film jako dramat w stylu “coming-of-age”, czyli po prostu historię o dojrzewaniu i znajdowaniu własnego “ja”. 14-letni Jacob Tremblay to dziś jeden z najbardziej rozchwytywanych aktorów dziecięcych – widzieliśmy go między innymi w “Doktorze Sen”, sequelu “Predatora” i oscarowym “Pokoju”, u boku Brie Larson.

Film o polskich imigrantach w Detroit. Adaptacja książki Berniego Hafeliego

Tremblay zagra w “Bear Season” małego Chestera – postać, która w książce Hafeliego nosiła swojskie imię Czesław Wierzbicki. Akcja toczy się w Detroit wkrótce po zakończeniu II wojny światowej, a matka chłopca przeniosła się do Stanów Zjednoczonych z Polski. Ojciec zginął na froncie, ale pozostawił po sobie niesamowite wspomnienia. Miał służyć w wojsku z Wojtkiem, legendarnym niedźwiedzim żołnierzem. Chester postanawia wyruszyć w niebezpieczną podróż, by dowiedzieć się więcej o tacie i istnieniu Wojtka.

Film o polskich imigrantach wyreżyseruje Simon Aboud, odpowiedzialny za komedię “Niezwykły świat Belli Brown”. Według zapowiedzi przyjmie on konwencję kina drogi.

Film o polskich imigrantach
Film o polskich imigrantach – Luke Evans w obsadzie / Foto Prime News: instagram.com/thereallukeevans

Film o polskich imigrantach – wśród aktorów Luke Evans i Jacob Tremblay

Rolę przodującą zagra w “Bear Season” Luke Evans. 41-letni aktor wsławił się dzięki takim tytułom, jak “Dracula: Historia nieznana”, “Hobbit: Niezwykła podróż” oraz “Szybcy i wściekli” (odsłony 6-8). Evan ma wystąpić jako wuj Chestera i brat zmarłego żołnierza, który nadużywa alkoholu i cierpi na zespół stresu pourazowego. Sam też poznał piekło wojny.

Pochodząca z Ukrainy Olga Kurylenko (“007 Quantum of Solace”) pojawi się w “Bear Season” jako matka Chestera, Olona – imigrantka z Polski. Producent J. Todd Harris obiecuje widzom kino “poruszające, pełne nadziei i kojące”, a reżyser dodaje:

‘Bear Season’ to intymny portret trzech członków rodziny imigranckiej, którzy walczą z bólem po utracie bliskiej osoby. Film osadzony jest w czasach surowej industrializacji, a bohaterowie to żyjące i oddychające ofiary II wojny światowej.

Film o polskich imigrantach. Jak Polacy zostaną przedstawieni na ekranie?

Film o polskich imigrantach i potężnej sile nadziei zostanie wyprodukowany przez Branded Pictures Entertainment, prawdopodobnie w Toronto. Za międzynarodową promocję “Bear Season” ma odpowiadać Moonrise Picture, z Collette Aguilar na pokładzie.

Jak Amerykanie o polskich korzeniach zostaną przedstawieni na ekranie? Na odpowiedź będziemy musieli zaczekać – o dacie premiery nic na razie nie wiadomo.

Zobacz też: Mata grubo o Kurskim i TVP

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji