Legion samobójców: The Suicide Squad

Legion samobójców: The Suicide Squad – wszystko, co wiemy o fabule filmu

Legion samobójców: The Suicide Squad zmierza na ekrany kinowe, gdzie ma ukazać się już 4 sierpnia. Dwa dni temu Warner Bros. odsłonił przed widzami swoje karty, prezentując zwiastun filmu i plakaty z wizerunkami postaci. Jeśli chodzi o fabułę, ujawniono na razie tylko jej zarys. W tym artykule zebrano do kupy wszystkie potwierdzone informacje dotyczące scenariusza The Suicide Squad.

Legion samobójców: The Suicide Squad kontynuuje film Davida Ayera z 2016 roku. W obsadzie powracają znane nazwiska: między innymi Margot Robbie, Joel Kinnaman i Viola Davis. Tegoroczne widowisko wytwórni DC Films reżyseruje James Gunn, twórca obu odsłon “Strażników Galaktyki”.

Legion samobójców: The Suicide Squad – co wiemy na pewno

W Legionie samobójców tytułowi antybohaterowie znów dostają okazję, by zrobić rozróbę. W więzieniu Belle Reve przebywają najbardziej niebezpieczni przestępcy Ameryki: Robert DuBois alias Bloodsport (Idris Elba), Kapitan Boomerang (Jai Courtney) i nieobliczalna Harley Quinn (Robbie). Skazańcy otrzymują szansę na skrócenie swoich wyroków, jeśli dołączą do tajnej Jednostki Uderzeniowej X. Ich misją będzie unicestwienie Jotunheim – więzienia pamiętającego jeszcze czasy nazistowskie, w którym eksperymentuje się na więźniach politycznych. Ekipa wyrusza na wyspę Corto Maltese w Ameryce Południowej.

Legion samobójców: The Suicide Squad ma przypominać brutalne kino wojenne z lat 70., zachowując przy tym typowy dla serii, cyniczny humor. Więzieniem Jotunheim zarządza dyktator Silvio Luna (Juan Diego Botto), który sam siebie nazywa “Generałem Presidente”. Grana przez Alice Bragę Sol Soria należy do ruchu oporu i prawdopodobnie stanie po stronie Legionu.

Legion samobójców: The Suicide Squad – misja: unicestwić nazistowskie laboratorium

W rozmowie z serwisem “Empire” producent Peter Safran ujawnił, że Legion samobójców dostaje misję zniszczenia tajnego laboratorium, pamiętającego jeszcze czasy nazistowskie. Prowadzone są w nim potworne eksperymenty na ludziach. W komiksach DC Jotunheim położone jest na wyspie Qurac i zostaje przejęte przez organizację terrorystyczną Jihad. W adaptacji filmowej fabuła zostanie nieco przekształcona, a Gunn powiedział, że więzienie będzie wzorowane na budynkach z kilku komiksów DC.

Legion samobójców: The Suicide Squad
Legion samobójców: The Suicide Squad – kadr ze zwiastuna / Foto Prime News: DC Films, Warner Bros.

Legion samobójców podzielony na dwie ekipy

Ze zwiastuna filmu Legion samobójców: The Suicide Squad można wywnioskować, że wykonując misję, członkowie zespołu podzielą się na dwie odrębne załogi. Prawdopodobnie część z nich utknie na wyspie Corto Maltese – jeśli wierzyć doniesieniom, Harley Quinn ma zostać pojmana przez Lunę. Trailer podpowiada, że sama zdoła uciec z piekielnego więzienia.

Zobacz też: Paramount szykuje nowy film z serii Transformers

Legion samobójców: The Suicide Squad – postać Thinkera

W filmie Legion samobójców: The Suicide Squad pojawi się nowa postać: Clifford DeVoe alias Thinker, w materiałach promocyjnych określana jako “niezwykle inteligentny superzłoczyńca”. Zwiastun podpowiada, że Thinker nie należy oficjalnie do Legionu samobójców: w jednym ujęciu widzimy, jak Rick Flagg i Bloodsport przesłuchują go dla informacji. Możliwe, że DeVoe będzie spiskował z Luną przeciw Legionowi.

Legion samobójców: The Suicide Squad – Starro na pokładzie

Zwiastun filmu Legion samobójców: The Suicide Squad spoiluje też wielki debiut Starro – postaci z komiksów DC, wielkiej, kosmicznej rozgwiazdy i czarnego charakteru. W trailerze wyłapać można bowiem scenę, w której widzimy odnóże Starro, terroryzującego mieszkańców wyspy. Potworna rozgwiazda posiada zdolności telepatyczne i prawdopodobnie zostanie przedstawiona jako jeden z eksperymentów Jotunheim.

Postać Starro pojawiła się w kilku animacjach (m.in. “Liga Sprawiedliwych: Nowa granica” z 2008 r.), ale u Gunna zadebiutuje w filmie aktorskim typu live-action.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji