Dwayne Johnson jako Black Adam

Dwayne Johnson jako Black Adam – znamy nową datę premiery

Dwayne Johnson jako Black Adam pojawi się na ekranach już latem przyszłego roku. Etatowy filmowy twardziel, znany rzeszom fanów jako The Rock, otrzymał angaż do roli tytułowej w ekranizacji komiksów DC o fikcyjnym superzłoczyńcy i największym wrogu Shazama. Aktor ujawnił, że widowisko DC Extended Universe zagości w kinach 29 lipca 2022 roku.

Film reżyseruje Jaume Collet-Serra, odpowiedzialny między innymi za “183 metry strachu”, a scenariusz przygotował fabularzysta o swojskim nazwisku – Adam Sztykiel. Wcześniej napisał on skrypt filmu akcji “Rampage: Dzika furia”, w którym Johnson grał byłego agenta służb specjalnych.

Dwayne Johnson jako Black Adam – egipski superzłoczyńca

Black Adam pojawia się w komiksach z kanonu DC począwszy od lat siedemdziesiątych. Jest z jednej strony czarnym bohaterem i wrogiem Shazama, z drugiej – jedną z lubianych postaci wśród fanów DC Comics. Urodzony w starożytnym Egipcie jako syn faraona, Teth-Adam przez lata był sojusznikiem śmiertelników, ale pod wpływem demonicznych sił postanowił przejąć władzę nad krajem. Zginął w walce z Shazamem, po czym odrodził się po stuleciach.

W obsadzie widowiska znaleźli się już Pierce Brosnan (jako Dr Fate), Aldis Hodge (jako Hawkman) i Noah Centineo (Atom Smasher). Dwayne Johnson jako Black Adam z pewnością przyciągnie do kin wielu swoich fanów, choć sytuację komplikuje trwająca pandemia.

Dwayne Johnson jako Black Adam – The Rock o premierze filmu

Utrudniona z powodu pandemii COVID-19 jest chociażby produkcja filmu. O samym projekcie mówi się nieprzerwanie od 2008 roku, kiedy The Rock po raz pierwszy zapowiedział, że chętnie wystąpiłby jako antybohater z komiksów DC.

Film o egipskim złoczyńcy miał ukazać się w okolicy 2015 roku, a następnie sugerowano, że postać pojawi się w adaptacji “Shazam!” z 2017 r. Dziś The Rock oficjalnie potwierdził na Twitterze i Instagramie, że “Black Adam” zadebiutuje na dużych ekranach 29 lipca 2022. Promocyjne teasery filmu wyświetlono na nowojorskim Times Square.

Zobacz też: Legion samobójców: The Suicide Squad – wszystko, co wiemy o fabule filmu

Dwayne Johnson jako Black Adam – czy szykuje się rola roku?

Produkcja filmu ma ruszyć w ciągu najbliższych tygodni. Inne komiksowe blockbustery, jakie mają ukazać się w 2022 roku, to: “The Batman” z Robertem Pattinsonem w roli tytułowej (premiera w marcu) oraz “The Flash” Andy’ego Muschiettiego (z premierą planowaną na listopad).

Czy Dwayne Johnson jako Black Adam będzie mógł konkurować z Pattinsonem, Ezrą Millerem i Benem Affleckiem o tytuł najlepszego komiksowego bohatera – przekonamy się wkrótce.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji