Nowy film z serii Transformers

Paramount szykuje nowy film z serii Transformers! Wyreżseruje go Ángel Manuel Soto

Nowy film z serii Transformers w fazie produkcji. Wytwórnia Paramount Pictures ogłosiła, że kolejna odsłona kultowej serii z pogranicza akcji i science-fiction znajduje się na etapie przygotowań. Widowisko nie będzie jednak powiązane z kanonicznymi tytułami cyklu (wszystkie wyreżyserował w latach 2007-2017 Michael Bay), ani ze spin-offem Bumblebee (2018).

Kolejną odsłonę dochodowej filmowej franczyzy wyreżyseruje Ángel Manuel Soto, twórca nagradzanego dramatu “Królowie Charm City”, a za scenariusz odpowiada Marco Ramirez. Widzowie znają go jako byłego showrunnera netfliksowego serialu “The Defenders”.

Nowy film z serii Transformers – czego się spodziewać?

Wybór Soto na stanowisko reżysera może wydać się co najmniej niespodziewany – odpowiada on, przynajmniej dotąd, za kino bardziej artystyczne niż wakacyjne blockbustery. Jego “Królowie Charm City” zachwycili widzów festiwalu w Sundance.

Zobacz też: Daniel Olbrychski gwiazdą hollywoodzkiego serialu

Na tym etapie nowy film z serii Transformers pozostaje jeszcze zagadką. Nie wiadomo, jakiej fabuły oczekiwać, a twórcy dość oględnie mówią o produkcji. Być może Soto sprowadzi cykl opowieści o wojnie Autobotów z Decepticonami na bardziej “art-house’ową” ścieżkę, nawet jeśli dotąd filmy były synonimem kina stricte rozrywkowego.

Nowy film z serii Transformers i kilka innych asów w rękawie

Jednocześnie szykowane są dwie kontynuacje osadzone w świecie Transformers – ta, za którą odpowiadać ma właśnie Ángel Manuel Soto, i osobna, w reżyserii Stevena Caple’a Jr. (“Creed II”). Prawdopodobnie znów pojawi się w niej postać Autobota Bumblebee.

W planach jest też realizacja serialu animowanego autorstwa Josha Cooleya – reżysera oscarowego “Toy Story 4”. W animacji pojawią się kultowe postacie: Megatron i Optimus Prime.

Filmowa franczyza “Transformers” luźno oparta jest na serii zabawek wyprodukowanych przez firmę Hasbro. Wszystkie filmy z serii kosztowały łącznie 1,107 mld dolarów i wygenerowały zyski sięgające 5 mld USD. To jedna z piętnastu najbardziej dochodowych serii w historii kina. Filmy o Transformersach zarobiły w sumie więcej niż te o Piratach z Karaibów czy kolejne odsłony “Mission: Impossible”.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji