Small World Patryk Vega zwiastun

„Small World” – Patryk Vega o handlu dziećmi. Zwiastun już w sieci

Po premierze „Pętli”, która przez krytyków została zmieszana z błotem, i dokumentu „Oczy diabła”, który spotkał się z niewielkim zainteresowaniem widzów oraz mediów, mogło się wydawać, że kontrowersje wokół Patryka Vegi na chwilę przycichną. Słynny reżyser nie byłby jednak sobą, gdyby nie zaskoczył nas kolejną nadchodzącą premierę. W sieci pojawił się zwiastun kryminału „Small World”, który w fazę produkcji wszedł już na początku 2019 roku.

Od tego czasu Patryk Vega uraczył widzów takimi tytułami, jak „Kobiety mafii 2”, „Polityka”, „Bad Boy”, czy właśnie „Pętla”. Przypuszczano, że projekt „Small World” został porzucony, jednak w słowniku reżysera nie znajduje się pojęcie „urlop”. W pracach nad filmem kryminalnym brali udział Piotr Adamczyk, Julia Wieniawa i Piotr Stramowski.

Zobacz też: Wieniawa – „W lesie dziś nie zaśnie nikt 2”. Kiedy premiera na Netfliksie?

Patryk Vega powraca z kryminałem „Small World” – zobacz zwiastun

„Small World” to mroczna opowieść o świecie porwań i handlu żywym towarem. Film wywołuje w mediach sporo kontrowersji, bo ofiarami handlarzy są w nim dzieci. Zwiastun przedstawia historię matki, której córka zostaje uprowadzona i wywieziona furgonetką za granicę. Udaje się ją znaleźć dopiero po kilkunastu latach, a jej życie zmieniło się w koszmar.

Jeszcze w 2019 roku Patryk Vega zapowiadał, że film będzie miał wydźwięk „misyjno-ewangelizacyjny”. Później, w styczniu 2020, w sieci pojawił się teaser „Small World”, ale od tego czasu doniesień produkcyjnych było już bardzo mało. Dopiero dziś na YouTubie udostępniono pełny, trzyminutowy zwiastun. Piotr Adamczyk występuje w nim jako twardy policjant w pościgu za porwaną dziewczynką.

„Small World”. Patryk Vega o handlu dziećmi: „mam misję”

Patryk Vega zapowiada, że „Small World” to film „dziesięć razy bardziej hardkorowy niż «Botoks»”. Powiedział też, że projekt powstał z pasji, reżyserowany przez „człowieka, a nie biznesmena”. W realizację „Small World” zaangażowano ekipę filmową z wielu różnych krajów, między innymi hiszpańskiego aktora Enrique Arce, znanego z serialu Netfliksa „Dom z papieru”. Vega chciałby zaprezentować film międzynarodowej widowni i ponoć zgłosił go dyrektorom kilku światowych festiwali.

Choć o dacie premiery „Small World” nic jeszcze nie powiedziano, pojawienie się zwiastuna podpowiada, że fani Vegi mogą zacząć odliczanie. Film prawdopodobnie nie ukaże się na żadnej platformie streamingowej i zadebiutuje w kinach, kiedy zostaną one otwarte.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji