Sala samobójców

„Sala samobójców. Hejter” w serwisie Netflix. Premiera 6 marca

Stowarzyszenie Filmowców Polskich donosi, że już 6 marca w serwisie Netflix zadebiutuje „Sala samobójców. Hejter”. Filmowi wróżono nominację do Oscara za najlepszą produkcję nieanglojęzyczną, choć tydzień temu nie znaleźliśmy go na oficjalnej shortliście, ujawnionej przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

„Sala samobójców. Hejter” pojawi się na Netfliksie dokładnie rok po uroczystej premierze, która miała miejsce 5 marca 2020 roku. Film trafił do kin na chwilę przed zamknięciem ich w całej Polsce z powodu pandemii koronawirusa.

Zobacz też: Oscary 2021: oficjalna shortlista z kandydatami do nagród

„Sala samobójców. Hejter” – wreszcie na polskim Netfliksie

„Sala samobójców. Hejter” zadebiutuje na polskim Netfliksie już za niewiele ponad dwa tygodnie, 6 marca. Co ciekawe, gigant wśród serwisów VOD wykupił prawa do międzynarodowej dystrybucji filmu już w ubiegłym roku.

18 marca 2020 roku wszyscy, którzy nie zdążyli obejrzeć „Hejtera” w kinie, dostali możliwość wypożyczenia filmu na czterdzieści osiem godzin w serwisie Player.pl. Było to wydarzenie bez precedensu: „Hejter” stał się pierwszym mainstreamowym filmem produkcji polskiej, który ukazał się na VOD zaledwie dwanaście dni po premierze kinowej.

Kiedy na Netfliksie w podobnych okolicznościach pojawił się inny polski film świeżo zdjęty z dużych ekranów, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, wydawało się, że premiera „Hejtera” na tej samej platformie to tylko kwestia czasu. Tak się jednak nie stało, aż do teraz. W międzyczasie „Salę samobójców. Hejtera” poznali użytkownicy Netfliksa w takich państwach, jak Kanada, USA, Japonia, Wielka Brytania, Australia, Brazylia, Szwecja, Singapur, Niemcy, Hiszpania, Indie, a nawet Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Sala samobójców
Kadr z filmu “Sala samobójców. Hejter”, dystr. Kino Świat

„Sala samobójców. Hejter” – mocny, świadomy społecznie thriller

„Sala samobójców. Hejter” to nowoczesny thriller z mocnym, socjologicznym zacięciem. Główny bohater Tomasz Giemza (Maciej Musiałowski) zostaje wyrzucony z Uniwersytetu Warszawskiego za plagiat. Niedoszły student prawa postanawia nadal pobierać wsparcie finansowe od bogatych Krasuckich, dawnych przyjaciół matki. Oszukuje ich, że wciąż kontynuuje naukę, a jednocześnie zakochuje się w ich córce, nieosiągalnej dla niego Gabi (Vanessa Aleksander). Gdy oszustwo Tomka wyjdzie na jaw, zostanie on okrutnie skompromitowany. W głowie rodzi się plan zemsty. Tomek zaczyna pracę dla szemranej agencji reklamowej, która obnaża sekrety warszawskiej elity.

W filmie, obok Musiałowskiego, zagrali Maciej Stuhr, Danuta Stenka, Agata Kulesza, Julia Wieniawa i Jacek Koman. „Salę samobójców. Hejtera” chwalono nie tylko w rodzimych, ale też zagranicznych recenzjach. Pozytywne głosy pojawiły się między innymi w argentyńskim La Nación, meksykańskim La Jornada, czy na stronie RogerEbert.com – dedykowanej najsłynniejszemu krytykowi filmowemu w dziejach amerykańskiego dziennikarstwa.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji