Liga sprawiedliwości Zacka Snydera

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Zwiastun pokazuje prawdziwą twarz Jokera

Zaledwie dwa tygodnie temu Zack Snyder dzielił się w mediach społecznościowych nowym zdjęciem promującym „Ligę Sprawiedliwości”. Teraz niecierpliwie wyczekiwane widowisko doczekało się oficjalnego zwiastuna – w nim również pierwsze skrzypce gra Joker. Film zadebiutuje 18 marca w serwisie VOD HBO GO.

Trailer opublikowano na youtube’owych kanałach HBO GO oraz Warner Bros. W dwuminutowej zapowiedzi pojawiają się wszystkie najważniejsze postaci uniwersum Marvela: Batman, Superman, czy Wonder Woman. Dotąd klip obejrzano prawie 9 mln razy.

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – zwiastun zachwycił widzów

Zwiastun jest pierwszym wnikliwym spojrzeniem na tak zwany Snyder Cut, czyli wersję reżyserską „Ligi Sprawiedliwości”. Przypomnijmy: trwająca łącznie cztery godziny „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” będzie stanowić rozszerzoną wersję filmu, który ukazał się już w 2017 roku, ale nie był zgodny z wizją swojego twórcy. Snyder, który musiał wycofać się z projektu (zastąpiony przez Jossa Whedona), uznał, że sfinalizowany film nie był zgodny z jego oczekiwaniami, był alternatywą w wykonaniu innego artysty. Na szczęście Warner pozwolił mu „naprawić” swoją „Ligę…”.

W zwiastunie przedstawiona zostaje bitwa między członkami Ligi Sprawiedliwości a Darkseidem. Złoczyńca miał ukazać się już w pierwszej wersji filmu, ale jego sceny znajdą się dopiero w reedycji. W mediach sceny walki uznano za „epickie”, zrealizowane z wielkim rozmachem.

Ważnym punktem trailera „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera” jest też pojawienie się Jokera (w tej roli Jared Leto), w scenie dialogowej z Batmanem (Ben Affleck). Widzimy słynnego psychopatę na zamglonym tle, kiedy mówi, odwrócony tyłem do superbohatera: „Żyjemy w społeczeństwie, gdzie honor to już tylko odległe wspomnienie”. Następuje pauza, a potem Joker pyta, retorycznie: „Zgadza się, Batmanie?”

Zobacz też: The Mandalorian. Gina Carano zwolniona przez Disneya. Wszystko przez kontrowersyjny post na Instagramie

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” – premiera w HBO GO 18 marca

W zwiastunie pojawiają się ponadto: Superman (Henry Cavill), Wonder Woman (Gal Gadot), Aquaman (Jason Momoa), Cyborg (Ray Fisher) i Flash (Ezra Miller), którzy łączą siły, by powstrzymać świat przed katastrofą. Mają ku temu powody: Darkseid chce zniszczyć planetę przy współpracy innych czarnych charakterów (DeSaad i Steppenwolf).

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” zadebiutuje między innymi w Polsce za niewiele ponad miesiąc, 18 marca. Film dostępny będzie w serwisie typu VOD HBO GO. Amerykańskie stowarzyszenie MPAA (Motion Picture Association of America) przyznało wersji reżyserskiej kategorię wiekową „R”, w świetle której nie nadaje się ona do oglądania dla widzów poniżej siedemnastu lat. Wszystko przez natężenie brutalnej przemocy i wulgaryzmów.

Pojawienie się Jareda Leto w roli Jokera uznano za największą atrakcję nowej „Ligi Sprawiedliwości”. Wersja filmu z 2017 roku nie uwzględniała tej kultowej postaci, choć Snyder nosił się z takimi zamiarami. Prace nad reimaginacją (której w sieci nadano tytuł „Snyder Cut”) ruszyły w październiku: studio zaoferowało reżyserowi budżet w wysokości 70 mln dolarów.

Z początku w mediach pojawiały się informacje, że film będzie miał formę czteroodcinkowego miniserialu, jednak w styczniu WarnerMedia ostatecznie potwierdził, że „Liga Sprawiedliwości” będzie pełną fabułą wyprodukowaną dla HBO GO.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji