Keanu Reeves kraven łowca

Keanu Reeves jako Kraven Łowca? Ekranizacja Marvela w fazie preprodukcji

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Keanu Reeves otrzymał angaż do roli tytułowej w nowym filmie z serii Marvel Cinematic Universe. Amerykańskie portale poinformowały, że hollywoodzki gwiazdor wystąpi w nadchodzącej produkcji Marvel Entertainment, której bohaterem będzie Kraven Łowca – arcywróg Spider-Mana.

Nie będzie to pierwszy flirt Reevesa z kinem superbohaterskim. Szesnaście lat temu widzieliśmy aktora w przeboju kinowym „Constantine”, adaptującym wydawnictwo DC Comics. Grał tam egzorcystę o paranormalnych zdolnościach.

Keanu Reeves jako Kraven, przeciwnik Spider-Mana

Film o Kravenie Łowcy (oryginalnie: Kraven, the Hunter) szykowany jest od 2018 roku przez Marvela we współpracy z Sony Pictures. Postać wprowadzona została do uniwersum Człowieka-Pająka w latach sześćdziesiątych, w piętnastym numerze komiksu The Amazing Spider-Man. Kraven to sowiecki myśliwy doskonale władający bronią palną. Jako łowca upolował już wszelkie dzikie zwierzęta, dlatego na jego celowniku pojawia się właśnie Spider-Man, który nie odda się bez walki.

Upolowanie Spider-Mana staje się misją i osobistą obsesją Kravena. Reeves zagra w filmie czarny charakter. Wytwórnia ujawniła, że ekranizacja przygód Kravena Łowcy stylistycznie ma plasować się gdzieś między „Loganem” Jamesa Mangolda (o życiu Wolverine’a) a „Człowiekiem w ogniu” Tony’ego Scotta. Oba tytuły są dramatami naszpikowanymi scenami akcji, obu MPAA przyznało kategorię wiekową „R” (osoby poniżej 17. roku życia oglądają film tylko z osobą dorosłą).

Zobacz też: Zwiastuny na Super Bowl: „Szybcy i wściekli 9”, „Falcon i Zimowy Żołnierz”

keanu reeves
Keanu Reeves zagra Kravena Łowcę w nowym filmie Marvela / Foto Prime News: Wikimedia Commons

Uniwersum Marvela rośnie w siłę

Reeves kilkukrotnie wiązany był już ze studiem Marvela. Miał zagrać m.in. Yon-Rogga, dowódcę oddziału Starforce, w „Kapitan Marvel” z 2019 roku. Ostatecznie rolę dostał Jude Law.

„Kraven” prawdopodobnie wyreżyserowany zostanie przez J.C. Chandora. Jego filmografię zamyka film akcji „Potrójna granica”, ubiegłoroczna premiera Netfliksa. Richard Wenk, autor „Niezniszczalnych 2”, odpowiada za scenariusz.

Inne filmy Marvela i Sony o superbohaterach, które znajdują się w fazie przygotowań, to „Morbius” (w głównej roli Jared Leto) i „Venom 2: Carnage” (ponownie z Tomem Hardym). W maju premierę będzie miała „Czarna Wdowa”, koprodukcja Marvel Studios i koncernu Disneya. W roli tytułowej Scarlett Johansson.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji