rzeszów wolny od lockdownu

Rzeszów może stać się “strefą wolną od lockdownu”. Jest jednak warunek

Rzeszów miałby stać się miastem wolnym od lockdownu. Warunek? Poseł Konfederacji Grzegorz Braun musi zostać wybrany na prezydenta miasta.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w związku z planowanymi na maj wyborami prezydenta miasta, Grzegorz Braun – kandydat Konfederacji – oświadczył, że jeśli zostanie wybrany na urząd prezydenta Rzeszowa, zrobi z miasta strefę “wolną od lockdownu”. Zapowiedział także skierowanie straży miejskiej, do pilnowania interesów przedsiębiorców.

Rzeszów strefą wolną od lockdownu

– Pierwszego dnia mojej prezydentury Rzeszów zostanie proklamowany strefą wolną od lockdownu – oświadczył na dzisiejszej konferencji prasowej kandydat na prezydenta Rzeszowa Grzegorz Braun. Za słowami polityka poszły także dodatkowe deklaracje.

Już pierwszego dnia prezydentury Braun ma zamiar wezwać bowiem wszystkich dyrektorów szkół i placówek oświaty “do tego, żeby wrócili do normalnej pracy”.

Poseł przekonywał, że zamknięcie obiektów kulturalnych, sportowych, szkół i innych placówek edukacyjnych i opiekuńczych jest “wielką niegospodarnością” i “marnotrawstwem”.

Czytaj także: Roczny lockdown kosztował 5 razy więcej niż 500 plus. Mimo to rząd spokojny o stan finansów

– To jest przecież wielka niegospodarność, wielkie marnotrawstwo […], aby te obiekty świeciły pustkami. Szkoły, wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne powinny natychmiast wrócić do normalnego funkcjonowania – mówił kandydat Konfederacji na prezydenta Rzeszowa.

W dalszej części konferencji polityk przekonywał, że do obrony praw przedsiębiorców trwających w lockdownie skieruje straż miejską, która miałaby monitorować sytuację. Powstać miałaby specjalna infolinia dla wszystkich właścicieli firm, którzy doświadczyli przykrości czy przeszkody w prowadzeniu firmy.

Prócz Grzegorza Brauna, za którym stoi Konfederacja, kandydatami na fotel prezydenta Rzeszowa są aktualnie: wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł popierany przez Prawo i Sprawiedliwość, Konrad Fijołek, którego popiera PO, Lewica i Ruch Polska 2050, a także Ewa Lenart popierana także ze wsparciem partii rządzącej.

Termin zgłaszania kandydatów na prezydenta Rzeszowa minął w sobotę. Wybory odbędą się 9 maja.

Czytaj więcej o lockdownie i obostrzeniach w Polsce.

Czytaj także
Total
1
Reakcji