strajk przedsiębiorców 10 kwietnia

Strajk przedsiębiorców 10 kwietnia. Nalot dronów i blokada pomnika smoleńskiego

10 kwietnia punktualnie o godzinie 8:00 rozpocząć ma się strajk przedsiębiorców przeciwko rządowym restrykcjom. Data – jak informują organizatorzy – jest nieprzypadkowa. Co rok dziesiątego kwietnia na placu Piłsudskiego odbywa się bowiem uroczystość upamiętniająca katastrofę smoleńską.

Na facebookowej grupie “Strajk Przedsiębiorców” pojawiła się niedawno informacja o planowanym na 10 kwietnia 2021 r. proteście właścicieli firm przeciwko rządowym zakazom, które 27 marca zaostrzone zostały w związku z sytuacją pandemiczną w kraju.

Obostrzenia potrwać mają do 9 kwietnia, a jak uważają przedsiębiorcy, data ta jest nieprzypadkowa. 10 kwietnia na placu Piłsudskiego odbywają się bowiem coroczne uroczystości katastrofy smoleńskiej.

Strajk przedsiębiorców 10 kwietnia. Blokada pomnika i nalot dronów

Planowany na 10 kwietnia protest przedsiębiorców pod pomnikiem smoleńskim ruszyć ma dokładnie o godzinie 8:00. Jak dowiedzieliśmy się dziś, przedsiębiorcom udało się już zarejestrować to wydarzenie. Coraz częściej pojawiają się także deklaracje, że do Warszawy szykują się przedsiębiorcy z całej Polski.

Zgodnie z informacjami, które przekazywała kilka dni temu Gazeta Wyborcza, przedsiębiorcy w ramach protestu chcą zablokować dostęp do pomnika smoleńskiego, aby PiS nie mógł przeprowadzić uroczystości.

“Jarek, zabrałeś nam WOLNOŚĆ, my zabierzmy ci rocznicę. Narodowa blokada schodów Jarosława” – piszą organizatorzy protestu i dodają, że “w PRL-u symbolem zniewolenia był pomnik Dzierżyńskiego. Teraz symbolem zawłaszczenia państwa są schody donikąd”.

Prócz “blokady schodów” w planach jest także nalot dronów, który ma zadanie utrudnić prace snajperom.

Rząd właśnie przegrał walkę z przedsiębiorcami. Lockdown złamany ludzką desperacją. Akcja otwieraMY

Jak zapowiedział 30 marca na antenie Radia ZET Michał Dworczyk, obchody 11 już rocznicy katastrofy smoleńskiej na pewno będą miały miejsce. “Natomiast w tym roku będą ograniczone przepisami sanitarnymi”.

“Strajk Przedsiębiorców”

Strajk Przedsiębiorców to grupa ponad 270 tys. właścicieli firm i sympatyków, którzy od wielu miesięcy próbują walczyć z wprowadzanymi obostrzeniami. Podkreślają jednocześnie, że nie jest to walka z systemem, a walka o własną godność, wolności i prawa, które rządzący im odbierają wprowadzanymi obostrzeniami.

Jedną z największych inicjatyw, która została zorganizowana przez Strajk Przedsiębiorców była (i jest nadal) ogólnopolska akcja #otwieramy, nawołująca do masowego sprzeciwiania się zamknięciu firm i otwieraniu lokali mimo obostrzeń.

Więcej o akcji #otwieraMY przeczytasz na stronach Prime News.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji