Krystyna Pawłowicz pożar

Krystyna Pawłowicz o pożarze w hotelu: Wszystko co piszą media […] jest kłamstwem

Z informacji, które przekazują ogólnopolskie media, wynika, że w hotelu, w którym przebywała sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz, w sobotnie popołudnie wybuchł pożar, a ona sama jest “pod szczególną ochroną”. Wg. sędzi pożaru nie było, a to, co piszą “lewackie” media jest kłamstwem.

Zgodnie z informacjami, które jako pierwszy podał portal “Echo Dnia”, w sobotnie popołudnie w luksusowym hotelu w Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju miał wybuchnąć pożar. Jak informowało zaś “radio Kielce” z hotelu ewakuowano około 100 gości, a na miejsce przybyło 5 zastępów straży pożarnej.

Informacje te potwierdził będący na miejscu dyżurny straży pożarnej Robert Siewiorek, który powiedział, że – zaprószenie ognia miało miejsce w jednym z pomieszczeń technicznych pod basenem. Zapaliła się tam lampa. Doszło do dużego zadymienia, w związku z tym z budynku ewakuowano 100 osób i 15 pracowników hotelu”.

Krystyna Pawłowicz pożar w hotelu: “Kłamstwa lewackich mediów”

Do sprawy rzekomego pożaru sędzia Trybunału Konstytucyjnego Pawłowicz odniosła się zarówno na Twitterze, jak i w komentarzu dla Polskiej Agencji Prasowej, w którym zaznaczyła, że pożaru nie było i nikogo nie ewakuowano.

– W hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju doszło tylko do awarii technicznej w odległym skrzydle budynku, z powodu której doszło do zadymienia – powiedziała dla PAP Krystyna Pawłowicz i dodała, że “Nie było żadnego zagrożenia i osobiście nie widziałam, by ktoś był ewakuowany.

Pawłowicz poinformowała jednocześnie, że w trakcie “tego zdarzenia” osobiście przebywała cały czas w swoim pokoju. Cytowana zaś przez TVP Info dodała – że według słów dowódcy oddziału straży pożarnej nie było powodu do ewakuacji hotelu.

Do kwestii zdarzenia / pożaru / zadymienia w hotelu Malinowy Zdrój Pawłowicz odniosła się także na Twitterze, gdzie napisała, że – WSZYSTKO co piszą media,z wyjątkiem notatki PAP jest KŁAMSTWEM. Odsyłam do info PAP.I proszę porównać skalę KŁAMSTW lewackich mediów – (pisownia niezmieniona).

Leczniczy pobyt Pawłowicz w hotelu

W komentarzu dla PAP sędzia  Trybunału Konstytucyjnego odniosła się także do kwestii samego pobytu w hotelu Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju. Przypomnijmy bowiem, że hotele w całej Polsce są zamknięte do 12 lutego, a korzystać z nich można tylko pod pewnymi wyjątkami. Jednym z nich jest ten, na który powołuje się Pawłowicz.

– Mocno podkreślam, że przebywam w hotelu Malinowy Zdrój na pobycie leczniczym. Jestem tutaj gościem i korzystam z tego miejsca z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych. Nawet nie wiem, ilu jest tutaj gości, ponieważ nie jest ich jeszcze zbyt wielu – powiedziała sędzia TK.

Branża hotelarska w kryzysie

Dodała także, że hotel Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju – według jej informacji – jest otwarty legalnie od 21 stycznia.

Z informacji, które przekazał zaś właściciel hotelu, wynika, że obiekt jest zarejestrowany jako podmiot wykonujący działalność leczniczą – Prowadzimy działalność hotelarską, jak również leczniczą – mówi dyrektor Malinowego Zdroju i dodaje, że – wszyscy nasi goście to pacjenci, którzy najpierw idą do lekarza, otrzymują skierowanie decydujące o tym, że dany pacjent może być kwalifikowany do pobytu. I dopiero na tej podstawie goście nas odwiedzają.

Dyrektor hotelu podkreślił także, że w hotelu nie przebywają żadni turyści, ani goście odbywający podróże służbowe.

Źródło: PAP, Onet, Radio Kielce, Echo Dnia, GW,

Państwowa spółka przejmuje luksusowy hotel w Warszawie

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji