wsa uchyla kary

WSA miażdży rządowe rozporządzenia. Tylko wczoraj uchylił lub unieważnił 6 kar nałożonych przez Sanepid

Wojewódzki Sąd Administracyjny (WSA) uchylił wczoraj 6 kar pieniężnych nałożonych przez Sanepid za brak zasłaniania nosa i ust, bądź nieprzestrzeganie zakazu przemieszczania się. Ba! Uchyla nawet kary za opuszczenie kwarantanny.

O sprawie donosi dziś Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który na swoim profilu na TT pisze – WSA w Warszawie uchylił bądź stwierdził nieważność sześciu decyzji Mazowieckiego Inspektora Sanitarnego nakładających kary administracyjne za naruszenie zakazu przemieszczania się lub naruszenie obowiązku kwarantanny.

WSA uchyla i unieważnia kary nakładane przez sanepid

Wojewódzki Sąd Administracyjny tylko 12 stycznia unieważnił lub uchylił aż 6 kar nałożonych na obywateli w ramach pandemicznych restrykcji. Dotyczą one przede wszystkim “złamania obowiązku” zakrywania nosa i ust, “łamania zakazu przemieszczania się”, a także opuszczania kwarantanny.

W przypadku zakazu przemieszczania się każdorazowo stwierdzono nieważność decyzji. W kwestii nieprzestrzegania obowiązku zasłaniania nosa i ust Wojewódzki Sąd Administracyjny także unieważnił decyzję. Zaś w przypadku opuszczenia kwarantanny uchylił kary dwukrotnie.

“Ależ żniwo. Wczoraj WSA w Warszawie uchylił lub stwierdził nieważność 6 kar pieniężnych za naruszenie zakazu przemieszczania się, zakrywania ust i nosa oraz obowiązku kwarantanny. Tak się kończy walka z pandemią na podstawie prawa z dykty. Ktoś (rząd) powinien za to odpowiedzieć – podsumował decyzje WSA Patryk Wachowiec na TT.

W dniach 13-14 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny orzeka łącznie w przypadku kilkunastu podobnych spraw. Może się zatem okazać, że pod koniec tygodnia będziemy mieli już kilkadziesiąt zbliżonych orzeczeń. Na uzasadnienia będziemy musieli jeszcze poczekać.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji