gab.com

Parler zablokowany, ale zwolennicy Trumpa już mają alternatywę. Gab.com rejestruje 600 tys. osób na dobę!

Ostanie wydarzenia na Kapitolu, a tym samym mocna cenzura w mediach społecznościowych zwolenników Donalda Trumpa – no i przede wszystkim jego samego – doprowadziły, że jeden z konkurentów Twittera notuje ogromne skoki popularności. W ciągu godziny na Gab.com rejestruje się nawet 10 tys. osób.

Blokada kont Donalda Trumpa na Twitterze, Facebook i Snapchat doprowadziła do tego, że jego zwolennicy masowo przenieśli się na inne serwisy społecznościowe.

Parler zablokowany przez Amazon, Apple i Google

Jednym z nich jest działający od 2018 roku Parler, założony jako alternatywa dla Twittera. Z danych za listopad wynika, że w serwisie aktywnych było już 4 mln kont. Ostatnie dni nie były jednak dla niego łatwe. Rosnąca na popularności alternatywa dla największych mediów społecznościowych zniknęła właśnie ze sklepów Google Play i Apple Store. Teraz umowę hostingową wypowiedział mu Amazon. Za co?

Zdaniem gigantów Parler akceptował mowę nienawiści i nawoływanie do przemocy szczególnie w trakcie i po wydarzeniach na Kapitolu, gdzie zwolennicy Trumpa doprowadzili do zamieszek.

Gab.com notuje 10 tys. rejestracji na godzinę

Zablokowanie Parlera nie powstrzymało jednak zwolenników Donalda Trumpa przed dalszym jednoczeniem się w mediach społecznościowych. Zmeinili jedynie lokalizację. Teraz są na Gab.com – serwisie założonym w 2016 roku przez Andrew Torba, który tak oto zachęca do rejestracji w “wolnym serwisie”.

https://twitter.com/getongab/status/1347710077919055872

Jak informował 9 stycznia założyciel Gab.com, co godzinę w serwisie rejestrowało się około 10 tys. nowych użytkowników, a jak przekazał ze swojego profilu na Gab.com w dniu 11 stycznia, ostatnia doba dała serwisowi ponad 600 tys. rejestracji.

https://twitter.com/getongab/status/1347936722265391114

Jak przystało na założyciela, Andrew Torba w serwisie Gab.com stoi na samym szczycie alfabetycznej hierarchii linków. Bezpośredni adres do niego to bowiem gab.com/a.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji