szpital narodowy zamknięty

Po pandemii? Rząd zamyka największy Szpital Tymczasowy w Polsce

W najbliższą niedzielę ze szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym zostanie wypisany ostatni pacjent, a szpital zostanie zlikwidowany – poinfrmował dziś szef Kancelarii Prezes Rady Ministrów, Michał Dworczyk. Szybko doprecyzował jednak, że chodzi tylko o czasowe zawieszenie działalności.

Szpital Narodowy zamknięty od niedzieli. Rząd zawiesza działalność największego Szpitala Tymczasowego

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej pełnomocnik rządu do spraw szczepień, Michał Dworczyk poinformował, że pierwszy, a zarazem największy szpital tymczasowy w kraju zawiesi działalność. W niedzielę ma zostać wypisany ostatni pacjent.

Dworczyk zaznaczył jednocześnie, że mowa jest, póki co wyłącznie o zawieszeniu działalności szpitala tymczasowego, a nie jego trwałym zamknięciu. Rząd chce bowiem, aby infrastruktura szpitala pozostała w obiekcie na wypadek czwartej fali pandemii koronawirusa.

– Pozostanie, żeby być takim zabezpieczeniem, które mamy nadzieję, nie będzie wykorzystane, ale które w sytuacji, kiedy pojawi się czwarta fala albo sytuacja epidemiczna gwałtownie by się pogorszyła, żeby w sposób prosty w ciągu kilkudziesięciu godzin można było przywrócić funkcjonowanie tej placówki – mówił Michał Dworczyk.

Dworczyk przypomniał jednocześnie, że “był to pierwszy szpital tymczasowy w Polsce zbudowany, “aby odpowiedzieć na sytuację związaną z COVID-19“. Szef KPRM dodał, że jego budowa zajęła zaledwie 12 dni, a pierwszy pacjent został przyjęty 17. dnia od decyzji o powstaniu szpitala. – Już 17. dnia po wydaniu decyzji (o budowie – przypis red.) został przyjęty do szpitala narodowego pierwszy pacjent – mówił Michał Dworczyk.

Pełnomocnik rządu ds. szczepień dodał także, że przez szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym “przewinęło się” łącznie 1800 pacjentów. – Wielu z tych osób uratowano życie – poinformował Dworczyk.

Czytaj także
Total
1
Reakcji