Szczepienia w centrum handlowym M1 w Markach

Do centrum handlowego na szczepienie zamiast na zakupy

Od najbliższej środy w centrum handlowym M1 w podwarszawskich Markach ruszy punkt szczepień przeciw COVID-19 – informuje burmistrz miasta Jacek Orych. To już druga tego typu lokalizacja w Polsce, w której robiąc zakupy, możemy zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.

Narodowy Program Szczepień ma dotrzeć do możliwie najszerszej grupy Polaków. Rząd robi co może, aby szczepieniom poddała się większość obywateli naszego kraju, jednak do tej pory zaszczepiono niespełna 14 milionów osób (dane na dzień 11 maja).

W promocję szczepień zaangażowały się także znane osoby. We wczorajszym spocie rządu dotyczącym szczepionki przeciw Covid-19 mogliśmy zobaczyć m.in. Cezarego Pazurę, który przekonuje, że “Prawdziwy kiler nie boi się szczepionki”.

Kilerem w koronawirusa. Cezary Pazura w nowym spocie promującym szczepienia

Szczepić możemy się już w przeróżnych miejscach. Są to m.in. przychodnie czy szpitale, ale także mobilne punkty szczepień czy już niedługo zakłady pracy. O kolejnym, dość nietypowym miejscu, w którym będziemy mogli poddać się szczepieniu przeciw Covid-19 poinformował dziś burmistrz podwarszawskich Marek Jacek Orych, który oznajmił, że już od 12 maja, szczepienie będzie możliwe także w centrum handlowym.

Szczepienia w centrum handlowym M1 w Markach

Dawkę szczepionki przeciw Covid-19 mieszkańcy Marek i okolic od najbliższej środy będą mogli przyjąć na terenie centrum handlowego M1. Informację tę przekazał dziś burmistrz Marek Jacek Orych. O planach punktu szczepień w cantrum handlowym M1 Orych informował już jakiś czas temu. Dziś potwierdziły się jego wcześniejsze deklaracje.

– W ubiegłym miesiącu zapowiadałem uruchomienie punktu szczepień powszechnych w Markach. Jutro pierwszy pacjent przyjmie szczepionkę przeciwko COVID-19 w CH M1. Przygotowaliśmy tam miejsce, które pozytywnie przeszło drobiazgową kontrolę Narodowego Funduszu Zdrowia. Oczywiście szczepienie pozostaje w gestii naszego partnera medycznego – informuje burmistrz Marek.

Do dyspozycji klientów galerii początkowo ma być 700 dawek szczepionki tygodniowo. Orych ma jednak nadzieję, że liczba ta będzie zwiększana. Deklaruje gotowość do szczepienia nawet 350 osób dziennie.

szczepienia w centrum handlowym
Punkt szczepień w M1 ma ruszyć od 12 maja. Prime News Foto: facebook.com/BurmistrzMarek

Punkt szczepień w centrum handlowym M1 ma być czynny w godzinach 11:00-20:00 w dniach, które nie są objęte ustawowym zakazem handlu. Oznacza to, że na szczepienie do M1 będziemy mogli wybrać się od poniedziałku do soboty włącznie.

Czytaj także: 

Czwarta fala pandemii nieunikniona? Ministerstwo Zdrowia już się do niej szykuje

Do tej pory w Polsce podano 13,96 mln dawek szczepionki. Tylko w ciągu ostatniej doby szczepieniom poddało się blisko 194 tys. osób.

Czytaj także
Total
1
Reakcji