kiler szczepienia

Kilerem w koronawirusa. Cezary Pazura w nowym spocie promującym szczepienia

W sieci pojawił się dowcipny spot reklamowy z udziałem słynnego ekranowego Kilera – Cezarego Pazury. W klipie aktor zachęca Polaków do szczepień przeciw koronawirusowi, powtarzając swoją kultową rolę.

W spocie reklamowym Cezary Pazura odwiedza przychodnię lekarską, gdzie ma przyjąć antycovidowy preparat. Widzów czeka parę niespodzianek. Rządowe wideo udostępnił na swoim profilu w serwisie Twitter Mateusz Morawiecki, podpisując je hashtagiem #SzczepimySię.

Kiler promuje preparaty przeciw COVID-19. Nowa reklama szczepień

W spocie reklamowym Cezary Pazura zwraca się do kamery, mówiąc: “Widzicie, nawet prawdziwy Kiler nie boi się szczepienia przeciw COVID-19“. Zachęca Polaków, by skorzystali ze szczepionek, wypełniając formularz na stronie Pacjent.gov.pl, w Internetowym Koncie Pacjenta.

Zmierzając na szczepienie, grany przez Pazurę bohater mija mężczyznę w poczekalni. To nikt inny jak aktor Sławomir Orzechowski, grający postać “prawdziwego Kilera” w kultowej komedii sensacyjnej Juliusza Machulskiego z 1997 roku. Panowie wymieniają zmieszane wspomnienia, zupełnie, jakby kiedyś już się poznali.

Nawiązań do Kilera nie brakuje: w klipie rządowym Orzechowski przytrzymuje rękę, w którą jego bohatera postrzelił dwadzieścia cztery lata temu komisarz Jerzy Ryba (lub, jeśli wolicie, Jerzy Stuhr).

Cezary Pazura wraca jako Kiler i zachęca do szczepień

Morawiecki zapewnia, że szczepionek przeciw COVID-19 wystarczy dla wszystkich Polaków – nawet dla “Kilerów dwóch”. To, oczywiście, odwołanie do kontynuacji komedii Machulskiego.

Występ Cezarego Pazury w klipie nie jest przypadkowy. Na początku roku aktor i słynny ekranowy Jerzy Kiler dołączył do rządowej kampanii promującej szczepienia w Polsce.

W Polsce wykonano już ponad 10 mln szczepień antycovidowych – przynajmniej pierwszej dawki. Obie dawki dostało ponad 3,6 mln Polaków.

Przejdź do Prime Rozrywka

Czytaj także
Total
0
Reakcji