mutacja e484 nowy wariant koronawirusa

U naszych sąsiadów wykryto nowy wariant koronawirusa. Mutacja E484

Na Litwie stwierdzono nowy wariant koronawirusa – podała dziś Polska Agencja Prasowa. Póki co nie ma dowodów, aby mutacja E484 była bardziej śmiercionośna.

O nowym wariancie koronawirusa – E484 – poinformowano w środę 21 kwietnia. W ocenie specjalistów nie ma oznak, aby osoby zakażone nową mutacją ciężej przechodziły chorobę.

Nowy wariant koronawirusa na Litwie. Mutacja E484

Przypadki zakażenia nowym wariantem koronawirusa na Litwie zdiagnozowano u 40 pacjentów. Wszystkie z nich dotyczyły mieszkańców rejonu oniksztańskiego – wschodniej części Litwy zamieszkiwanej przez niewiele ponad 22,5 tys. osób.

Zgodnie z przekazanymi dziś danymi nie ma jeszcze dowodów na to, aby nowy wariant koronawirusa był groźniejszy dla zdrowia i życia osób zakażonych.

Do tej pory na Litwie stwierdzono 1646 przypadków zakażenia brytyjską odmianą wirusa SARS-CoV-2, a także 10 przypadków zakażenia południowoafrykańską jego odmianą.

Łącznie na Litwie zdiagnozowano ponad 236 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarły 3802 osoby. W ciągu ostatniej doby wirusa wykryto u 1113 osób, z czego 14 osób zmarło.

Czytaj więcej o COVID-19

Czytaj także
Total
0
Reakcji