Free Now zwrot kosztów za przejazd na szczepienie

Free Now zawiezie cię na szczepienie przeciw COVID-19 za darmo. Jest warunek

Taksówką na szczepienie przeciw COVID-19 pojedziemy za darmo. Taką opcję wprowadziła właśnie w 9 polskich miastach największa firma świadcząca usługi przewozowe. Free Now (dawniej My Taxi) zwróci podróżnym koszty poniesionych opłat, ale jest pewien warunek – kwota.

Free Now – aplikacja do zamawiania przejazdów – oświadczyła właśnie, że zwróci podróżnym koszty przejazdów na szczepienie przeciw COVID-19. Opcja ta będzie dostępna jednak wyłącznie w kilku polskich miastach. Firma szacuje, że darmowych przejazdów skorzystać może 10 tys. osób.

Free Now zwrot kosztów za przejazd na szczepienie

Pasażerowie taxi korzystający z aplikacji Free Now mogą liczyć na zwrot kosztów za przejazd na szczepienie przeciwko COVID-19 w kilku polskich miastach. Będą to: Warszawa, Kraków, Trójmiasto (Gdynia, Sopot, Gdańsk) Poznań, Wrocław, Łódź i Katowice.

Jak informuje firma, jest to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce, ale nie jedyna w Europie. Wcześniej Free Now wprowadziła podobne rozwiązania m.in. we Włoszech, Hiszpanii czy Niemczech. Łączne koszty inicjatywy szacowane są na 1 mln euro.

Inicjatywa “Taksówką na szczepienie” powstała – na co wskazuje firma – przede wszystkim z myślą o osobach z grupy zero oraz osobach starszych, które nie mają możliwości samodzielnego dojazdu na szczepienie, a także powrotu do domu po wykonaniu szczepienia.

– Wierzymy, że nasza oferta transportu na szczepienia będzie realną pomocą dla osób, które mogą jej potrzebować. Naszą inicjatywą chcemy także zwrócić uwagę na osoby samotne, starsze i chore, które są wśród nas i wymagają wsparcia – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający FREE NOW w Polsce

Taksówką na szczepienie – jak skorzystać

Osoba, która wybiera się na szczepienie przeciwko COVID-19, aby móc wnioskować o zwrot kosztów przejazdu, musi przede wszystkim o to wystąpić do Free Now. Koszty przejazdu – w obie strony – mają zostać zwrócone w całości, ale wyłącznie do sumy 50 zł w obie strony. Oznacza to, że za kurs na szczepienie nie możemy zapłacić więcej niż 25 zł w jedną stronę. Firma deklaruje, że 85 proc. wszystkich przejazdów z opcją Lite + Screen mieści się w tej kwocie.

Jak skorzystać z inicjatywy „Taksówką na szczepienie”?

Zgłoszenie zwrotu kosztów przejazdu na szczepienie należy przesłać do Free Now wraz ze zdjęciem lub skanem dowolnego dokumentu potwierdzającego wizytę na szczepieniu oraz rachunkiem za przejazd FREE NOW z adresem punktu szczepienia jako początkowym, lub docelowym.

Kierowcy mają otrzymać pełną kwotę za dany przejazd, a wydatki na inicjatywę firma pokryć ma z “własnego budżetu”.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji