szczepionek wystarczy dla każdego dworczyk

Szczepienia przeciw COVID-19. Dworczyk: Padł rekord. Szczepionek starczy dla każdego

Szczepienia w Polsce: Tylko w ciągu ostatniej doby zaszczepiono blisko 119 tys. pacjentów – poinformował we wtorek wieczorem szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Dodał także, że do końca roku zapewnionych jest 85 mln dawek.

– Dziś we wszystkich punktach w kraju zaszczepiono 118 915 pacjentów. To dobowy rekord od początku procesu szczepień w Polsce. Łącznie zaszczepiliśmy już pierwszą dawką przeszło 775 000 osób – napisał we wtorek wieczorem pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciwko COVID-19 Michał Dworczyk.

Dworczyk: Szczepionek starczy dla każdego. Zamówiliśmy 85 mln dawek

We wcześniejszym wpisie Dworczyk zapewnił, że szczepionek przeciwko COVID-19 “wystarczy dla każdego, kto będzie chciał się zaszczepić”. Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodał, że Polska ma zakontraktowane do końca roku już łącznie 85 mln dawek. – Tempo i liczba dostarczanych dawek są zależne wyłącznie od mechanizmu KE oraz wydolności producentów – pisał na Twitterze Michał Dworczyk.

O tym, że na brak szczepionek przeciwko COVID-19 pacjenci nie będą mogli narzekać, zapewniał także szef Ministerstwa Zdrowia, Adam Niedzielski, który także podkreślił, że ilość “zagwarantowanych” dla Polski szczepionek wynosi 85 mln sztuk. Szef resortu dodał jednocześnie, że “od rana jest zmuszony dementować świadome wprowadzanie opinii publicznej w błąd co do zakupów szczepionki”. – Jesteśmy w pełni bezpieczni – podkreślił szef resortu zdrowia.

Szczepienia seniorów

Od poniedziałku 25 stycznia na terenie całej Polski ruszyły szczepienia seniorów, którzy stanowią pierwszą grupę osób – po grupie zero, które przyjmują pierwsze dawki szczepionki przeciwko COVID-19.

Jeszcze w niedzielę Michał Dworczyk apelował do seniorów, aby ci pozostali w poniedziałek w domu i nie przychodzili na rejestrację. – W tej chwili nie mamy wolnych terminów. To wynika z braku szczepionek. Dlatego apelujemy do seniorów, aby jutro zostali w domach i nie szli do przychodni. Wszystkie terminy do marca zostały już zarezerwowane, wszystkie szczepionki zostały rozdysponowane – pisał na Twitterze szef KRPM.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji