szczepienia seniorów

Ministrowie do seniorów: Zostańcie w domach. Nie ma już wolnych szczepionek

Brak wolnych terminów na szczepienie przeciwko COVID-19. “Seniorzy zostańcie w domach” – apelują dziś ministrowie Michał Dworczyk i Marlena Maląg. Pula szczepionek została wyczerpana.

Umowa zawarta z Komisją Europejską dotycząca szczepionek przeciwko COVID-19 opiewała na 3,1 mln szt. Z uwagi na ogromną ilość zgłoszeń, brak jest już jednak “wolnych dawek”, a najbliższe terminy na szczepienie dopiero w kwietniu.

Szczepienia seniorów – brak szczepionek

– Zgodnie z umową wynegocjowaną przez KE z dostawcami, Polsce przysługuje liczba szczepionek pozwalająca na zaszczepienie w najbliższym czasie 3,1 mln Polaków – informuje dziś Minister Michał Dworczyk, który dodaje jednocześnie, że na dzień 24 stycznia brak jest już wolnych terminów, co wynika z “braku szczepionek”.

Szczepienia seniorów – brak wolnych terminów

O pozostanie w domu z uwagi na wyczerpaną pulę szczepionek apeluje także Marlena Maląg. – Zmagamy się z epidemią koronawirusa. Chcemy zabezpieczyć obywateli i ratować miejsca pracy, ale zdrowie i życie jest najważniejsze. Pula szczepień jest obecnie wyczerpana, ale niedługo będzie uzupełniona. Apeluję: zostańmy w domu – pisze Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Ministrowie dodają także, że “w celu rejestracji można wysłać również SMS na numer 664908556 lub zadzwonić na infolinię dla seniorów, pod którą mogą oni skorzystać z pomocy wolontariusza. Ten wesprze seniorów w rejestracji na szczepienie przeciwko COVID-19. Rejestracji można dokonać także za pośrednictwem strony gov.pl.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami szczepienia seniorów powyżej 70 roku życia ruszyć mają 25 stycznia. Ci, którym udało się zapisać, będą mogli wykonać szczepienie w jednym z 5 tys. punktów. W każdym z nich ilość osób, które uda się zaszczepić wynosi 30 tygodniowo. Pozostali muszą niestety poczekać momentu, w którym Polsce uda się zakupić kolejne dawki szczepionki przeciw COVID-19.

Czytaj także: Brytyjska odmiana koronawirusa już w Polsce. Co o niej wiadomo?

Kilka dni temu rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że rozważana jest możliwość wyciągnięcia konsekwencji wobec producenta szczepionek. – Będziemy rozważać kroki prawne wobec firmy Pfizer, jeśli dostawy szczepionek nie będą uzupełnione – informował rzecznik rządu. Podkreślił jednocześnie, że Pfizer wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji