Kto powinien szczepić się jako pierwszy

Szczepienia przeciw COVID-19. Polacy chcą, aby aktorzy szczepili się na końcu

Najnowsze badanie dotyczące “kolejności szczepień” nie pozostawia złudzeń. Aktorzy, sportowcy oraz inne osoby znane powinny być szczepione przeciwko COVID-19 na końcu kolejki. Tak uważa większość ankietowanych Polaków.

Nie milkną echa po tym, jak znani aktorzy, celebryci, a nawet przedsiębiorcy – zaszczepili się przeciwko COVID-19 “poza kolejnością”, z czego pisząc krótko wybuchła afera szczepionkowa. W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym przeprowadzono kontrolę, która wykazała, że w pierwszej kolejności szczepienia przyjęli m.in. Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor i Radosław Pazura, Krzysztof Materna, a także właściciele znanej marki lodów Grycan.

Jak pokazują wyniki badania przeprowadzone w dniach 8-11 stycznia 2021 r. przez UCE Research i SYNO Polan na zlecenie gazety Wyborczej, Polacy celebrytów stawiają na samym końcu “szczepionkowej kolejki”.

COVID-19. Kto powinien szczepić się jako pierwszy?

Jak pokazują wyniki badania w ocenie Polaków jako pierwsi szczepieniom przeciwko COVID-19 powinni podać się seniorzy. Na tę grupę wskazało najwięcej ankietowanych. W dalszej kolejności Polacy chcą, aby szczepili się nauczyciele. Trzecie miejsce w priorytecie szczepień przeciwko COVID-19 badani wskazali osoby poniżej 60 roku życia z chorobami. Tuż za nimi służby mundurowe jak policja i wojsko. Pierwszą piątkę zamykają kasjerzy i sprzedawcy w sklepach co wskazywać by mogło na chęć luzowania obostrzeń związanych z zakazem handlu.

Kto powinien szczepić się jako pierwszy

Celebryci na samym końcu

Z tego samego badania wynika także, że Polacy bardzo nieprzychylnie patrzą na szczepienia w pierwszej kolejności aktorów, celebrytów czy inne “zasłużone osoby”. Co ciekawe ci znaleźli się “niżej” od polityków.

Nie każdy jednak jest tego samego zdania. Jak informował bowiem niedawno prezydent Poznania, artyści powinni być szczepieni jako pierwsi, bo …. są naszym dobrem narodowym.

– Uważam, że artyści są naszym dobrem narodowym. […] Gdyby to ode mnie zależało, w pierwszej kolejności zaszczepiłbym honorowych obywateli Miasta Poznania, w tym Agnieszkę Duczmal, czy Andrzeja Wituskiego. Naród powinien dbać o swoje elity. W Polsce, gdzie władza, mentalnie tkwiąca w socjalizmie, systemowo je niszczy, wciąż mamy z tym problem – napisał na Facebook prezydent Poznania.

Dziękujemy, że jesteś z nami. Dołącz także do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji