Jest aktualna mapa koronawirusa i nowe strefy czerwone i żółte

Jest aktualna mapa koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o objęciu nowych regionów strefami żółtą i czerwoną. W tej pierwszej znalazł się Kraków. Zagrożony dodatkowymi obostrzeniami jest m.in. Sopot. Sprawdź nowe strefy czerwone i nowe strefy zółte, w których obowiązuje mały lockdown.

Z danych przedstawionych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że nowymi obostrzeniami objętych zostanie łącznie 18 powiatów i miast. Zagrożone restrykcjami są 3 kolejne powiaty i jedno z popularnych miast turystycznych.

Nowe strefy czerwone

W strefie czerwonej znajdują się aktualnie powiaty: nowotarski, lipski, łowicki, pajęczański, wieluński, kolski i miasto Nowy Sącz. W nich, zgodnie z rozporządzeniem nie można organizować wydarzeń sportowych, czy kulturalnych. Pełną listę obostrzeń narzuconych na mieszkańców i przedsiębiorców z powiatów czerwonych znajdziecie na stronie ministerstwa.

Mały lockdown w Krakowie. Stolica Małopolski w strefie żółtej

Do strefy żółtej z uwagi na zwiększoną ilość zachorowań na COVID-19 Ministerstwo Zdrowia wciągnęło powiat: rybnicki, tatrzański, przemyski, żuromiński, limanowski, kartuski, konecki, nowosądecki, kłobucki i bartoszycki. Prócz wymienionych powiatów, w strefie żółtej znalazł się także Kraków. Od soboty w stolicy woj. małopolskiego należy przestrzegać zatem restrykcji przewidzianych dla stref żółtych.

Powiaty zagrożone obostrzeniami

Do powiatów zagrożonych wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń trafiły: powiat brzeski, powiat myszkowski, powiat oleski. Zagrożony jest także Sopot.

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością. Facebook / Twitter.

Aktualna mapa koronawirusa

Poniżej przedstawiamy aktualną mapę powiatów i miast, w których od soboty obowiązywać będzie mały lockdown.

nowe strefy żółte i czerwone
ministerstwo zdrowia

Dołącz do społeczności przedsiębiorców i wspieraj Bizme.pl swoją obecnością. Facebook / Twitter.

Total
0
Reakcji