obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia. Są jednak wyjątki

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu większości obostrzeń o kolejne 7 dni. Postanowiono jednak o wprowadzeniu pewnych wyjątków. Co się zmieni?

  • Większość obostrzeń przedłużona do 25 kwietnia
  • Hotele pozostaną zamknięte do 3 maja
  • Dzieci wrócą do przedszkoli i żłobków już w poniedziałek

Obostrzenia przedłużone do 25 kwietnia

Sytuacja epidemiczna wciąż jest poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 tys. dziennie. Nie ma dalszej eskalacji zakażeń – mówił dziś szef resortu zdrowia Adam Niedzielski.

Tylko w ciągu ostatniej doby stwierdzono ponad 22 tys. zakażeń COVID-19. Zmarły 803 osoby.

Niedzielski dodał jednak, że liczba hospitalizacji wciąż jest bardzo wysoka. Podobnie liczba zajętych respiratorów.

Obostrzenia przedłużone z wyjątkami

W związku z trudną wciąż sytuacją pandemiczną w Polsce rząd postanowił przedłużyć większość aktualnych obostrzeń do 25 kwietnia. Zamknięte pozostaną galerie handlowe, salony urody, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, lokale gastronomiczne, siłownie, solaria, etc.

Do 25 kwietnia obowiązywać będą także restrykcje dotyczące ilości osób, które mogą jednocześnie przebywać w obiektach kultu religijnego, a także placówkach handlowych.

Lockdown przedłużony z wyjątkami

Minister Niedzielski poinformował, że przedłużony lockdown nie będzie dotyczył żłobków i przedszkoli. Tym samym już w najbliższy poniedziałek dzieci będą mogły wrócić do placówek. W przypadku dzieci w wieku szkolnym obostrzenia pozostają niezmienne, a to znaczy, że minimum do 25 kwietnia będzie obowiązywała dalej nauka zdalna.

Rządzący zdecydowali się także na zezwolenie na uprawianie sportu na “otwartym powietrzu”. – Tutaj ryzyko transmisji wirusa jest zdecydowanie mniejsze. Dlatego dopuścimy rozgrywki młodzieżowe, dopuścimy współzawodnictwo, zajęcia w ramach sportu zawodowego […] w grupach do 25 osób – oświadczył Niedzielski.

Hotele zamknięte do 3 maja

Minister zdrowia poinformował jednocześnie, że kolejnym wyjątkiem dotyczącym przedłużonych do 25 kwietnia obostrzeń są hotele. Te będą zamknięte bowiem o dwa tygodnie dłużej, czyli do 3 maja br. – Żeby nie było dylematów związanych z podejmowaniem decyzji co do majówki, przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje obowiązujące w zakresie hoteli i obiektów noclegowych – powiedział szef resortu zdrowia.

Total
0
Reakcji