narodowy spis powszechny nagrody loteria

Nie spiszesz się, dostaniesz mandat. Spiszesz, możesz wygrać samochód

Narodowy Spis Powszechny ruszył 1 kwietnia. Wzięcie w nim udziału jest obowiązkowe, a za niedopełnienie obowiązku grozi grzywna – nawet 5000 zł. Jak się jednak okazuje, prócz kar są także nagrody. Łączna ich wartość przekracza 2 mln zł.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań organizowany jest na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego z lipca 2008, w którym ustanowiono nowe zasady dla wszystkich państw członkowskich. Celem spisu jest zebranie podstawowych danych o ludności, jej stanie, cechach demograficznych i społeczno-zawodowych.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań obejmuje:

  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami;
  • osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania oraz zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.

Za niedopełnienie ciążącego na nas obowiązku grozi grzywna w wysokości do 5 tys. zł. Są jednak plusy “wielkiego liczenia”. W tym roku przewidziano bowiem także nagrody o łącznej wartości przekraczającej 2 mln zł.

Narodowy Spis Powszechny – nagrody warte ponad 2 miliony

Organizatorem loterii, w której głównymi nagrodami są samochody marki Toyota model Yaris jest Unique One – firma organizująca największe konkursy i loterie w kraju. Jak czytamy w regulaminie loterii, aby wziąć w niej udział, należy dokonać samospisu (przez internet) w dniach 1 kwietnia – 30 czerwca.

Warto jednak zaznaczyć, że Narodowy Spis Powszechny początkowo trwać miał tylko do 30 czerwca właśnie, jednak mocą wprowadzonej nowelizacji termin na dokonanie spisu wydłużono do końca września. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Nie wiadomo jednak czy wydłużenie terminu trwania Spisu Powszechnego wydłuży jednocześnie czas trwania loterii, więc jeśli chcemy wziąć w niej udział lepiej spisać się przed końcem czerwca.

Nagrody w loterii za udział w Spisie powszechnym 2021

Zgodnie z regulaminem loterii do wygrania w tym roku będą:

  • Nagrody Główne – samochody marki Toyota Yaris
  • Nagrody I stopnia – karty przedpłacone o wartości 1.000 zł
  • Nagrody II stopnia – karty przedpłacone o wartości 500 zł

Regulamin loterii dostępny jest pod tym adresem. Samospisu zaś możemy dokonać tutaj.

Narodowy Spis Powszechny – historia

Za pierwszy Narodowy Spis Ludności w Polsce uważa się ten z 1789 r. Przeprowadzono go na podstawie Konstytucji z 22 czerwca 1789 r. uchwalonej przez Sejm Czteroletni. Nie objął on szlachty i duchownych, czyli tzw. stanów uprzywilejowanych, ale stał się podstawą do obliczania zaludnienia RP.

Inicjatorem Narodowego Spisu Powszechnego – jak podaje GUS – był Fryderyk Józef Moszyński. Kolejne Spisy Ludności miały miejsce w latach 1808 i 1810, 1827, 1897, 1910, 1921, 1931, 1946, 1950, 1960, 1970, 1978, 1988, 2002, a także 2011.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Czytaj także
Total
0
Reakcji