Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna na Wielkanoc

Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna na Wielkanoc coraz bardziej realne

Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna na Wielkanoc? Taki pomysł na walkę z trzecią falą pandemii pojawia się u głównego doradcy premiera ds. COVID-19. Wszystko zależy od najbliższych 2-3 dni.

Jeśli ilość zakażeń będzie rosła w najbliższych dniach, prof. Andrzej Horban główny doradca rządu ds. COVID-19 będzie rekomendował wprowadzenie godziny policyjnej oraz zakazu przemieszczania się.

Zakaz przemieszczania się i godzina policyjna na Wielkanoc

Podczas dzisiejszej rozmowy na antenie Radia ZET, Horban podkreślił, że dalsze ograniczenia będą wynikały bezpośrednio z ilości zakażeń. O wszystkim zdecydują najbliższe 2-3 dni – mówił Andrzej Horban.

Doradca premiera podkreślił, że kompromisowym rozwiązaniem, byłoby wprowadzenie restrykcji regionalnie, czyli tam, gdzie sytuacja pandemiczna jest najgorsza. Wskazano tu Śląsk.

Jako możliwe rozwiązania Horban wskazał m.in. zakaz przemieszczania się i wprowadzenie godziny policyjnej. – Ja nie mam wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach europejskich. Jeżeli przypominam sobie zachowanie ludzi w I fazie epidemii, na wiosnę, kiedy udało nam się stłumić – mówił doradca premiera ds. COVID-19.

Te, a także inne obostrzenia mogłyby zostać wprowadzone jeszcze przed Wielkanocą.

Rozmowa odbywała się przed podaniem najnowszych danych dotyczących zakażeń COVID-19. W trakcie publikacji tego materiału Ministerstwo Zdrowia przesłało dobowy raport zakazań, z którego wynika, że tylko w ciągu ostatniej doby, przybyło 35 251 tys. zarażonych wirusem SARS-CoV-2.

Oznacza to, że zakaz przemieszczania się oraz godzina policyjna na Wielkanoc stają się coraz bardziej realne. Chcesz wiedzieć więcej? Obserwuj nas na Facebook.

Czytaj także:

Total
0
Reakcji