obostrzenia od 27 marca

Nowe obostrzenia od soboty 27 marca. Sprawdź, co będzie zamknięte

Nowe obostrzenia od 27 marca 2021 r. Zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także żłobki i przedszkola. Znaczne ograniczenia w handlu oraz w kościołach. Sprawdź, co się zmieni już od soboty.

Na dzisiejszej konferencji prasowej Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego premier apelował, aby nadchodzące święta wielkanocne spędzić wyłącznie w gronie najbliższych. Szef rządu podkreślił, że sytuacja pandemiczna związana z trzecią falą koronawirusa wymusza wprowadzenie nowych obostrzeń. Jak zauważył premier Morawiecki, służba zdrowia jest już na skraju możliwości. Tylko w ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu na koronawisura potwierdzono u ponad 34 tys. osób.

O tym, jakie one będą w najbliższych tygodniach, mówił już Adam Niedzielski.

Nowe obostrzenia od 27 marca 2021 r.

Szef resortu zdrowia odnosząc się do sytuacji pandemicznej w kraju, poinformował o konieczności wprowadzenia większych obostrzeń m.in. w handlu oraz usługach. Nowe obostrzenia dotkną także najmłodsze dzieci i ich rodziców.

Dodatkowe restrykcje. Zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Niedzielskiego od najbliższej soboty 27 marca zamknięte będą wszystkie salony urody, fryzjerzy i salony kosmetyczne. Zakaz działalności tych punktów obowiązywać ma do 9 kwietnia. Jak podkreśliła na Twitterze Kancelaria Premiera, po tym czasie może zostać wprowadzona dodatkowa regulacja.

Obostrzenia od soboty. Zamknięte obiekty sportowe

Nowe obostrzenia dotkną także miłośników sportu. Jak poinformował bowiem Adam Niedzielski, od najbliższej soboty zamknięte będą wszelkie obiekty sportowe. Korzystać z nich będą mogli wyłącznie zawodnicy kardy lub osoby uprawiające sport “zawodowo”.

Nowe obostrzenia od 27 marca. Znaczne ograniczenia w handlu

Od soboty 27 marca na terenie wielkopowierzchniowych sklepów wprowadzone zostają dodatkowe obostrzenia dotyczące ilości osób przebywających w nich w jednym czasie.

https://twitter.com/PremierRP/status/1375035239022612480

Nowe restrykcje. Zamknięte sklepy wielkopowierzchniowe

Od 27 marca na terenie całego kraju zamknięte zostaną wszelkie placówki handlowe o powierzchni przekraczającej 2000 mkw. Nowe restrykcje nie ominą także  sklepów meblowych i budowlanych.

Hurtownie pozostaną jednak otwarte

Obostrzenia w kościołach

Od najbliższej soboty włącznie, na terenie kościołów i innych miejsc kultu religijnego wprowadzone zostaną ograniczenia, jednak będą one mniejsze niż np. w placówkach pocztowych. Zgodnie z informacjami na jedną osobę przypadać musi minimum 20 mkw powierzchni.

Zamknięte szkoły i żłobki

Mocą najnowszej regulacji od 27 marca zamknięte zostaną przedszkola i żłobki. Regulacja ta nie dotknie jednak dzieci rodziców wykonujących zawody medyczne, a także porządkowe (wojsko, policja, etc.).

Podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podkreślił jednak, że rodzice z uwagi na konieczność zamknięcia przedszkoli i żłobków, rodzicom będzie przysługiwał zasiłek opiekuńczy jak, jak miało to miejsce dotychczas.

Niebawem aktualizacja

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji