pełny lockdown od niedzieli

Od niedzieli możliwy pełny lockdown

Pełny lockdown od niedzieli? Jeśli w tym tygodniu przekroczymy ilość 30 tys. zakażeń w ciągu doby, rządzący mogą wprowadzić pełny lockdown. Tak mówił dziś na antenie Polsatu doradca premiera ds. COVID-19 Andrzej Horban. Profesor dodał także, że w takiej sytuacji kościoły powinny zostać zamknięte.

W rozmowie z Polsatem do kwestii ewentualnego pełnego lockdownu, czyli sytuacji, którą znamy z wiosny 2020 r., odniósł się dziś (22 marca) prof. Andrzej Horban – główny doradca rządu ds. COVID-19.

Horban: Pełny lockdown możliwy od niedzieli

W trakcie rozmowy z prowadzącą Dorotą Gawryluk Andrzej Horban uznał, że “jeśli przekroczymy 30 tys., to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać” – przekonywał profesor.

Dodał także, że w przypadku, gdy w czwartek lub piątek tego tygodnia Polska zbliży się do tej liczby zakażeń “całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem”. Jego zdaniem najważniejsze jest w tej chwili “utrzymanie drożności jednostek służby zdrowia, a one pracują na skraju możliwości” – powiedział Horban.

Jak zauważył doradca premiera ds. COVID-19 rząd coraz częściej rozważa wprowadzenie pełnego lockdownu. Profesor wskazał bowiem, że jeśli ilość zakażeń przekroczy 30 tys. w ciągu doby, to rząd jest bliski wprowadzenia pełnego lockdownu. Takie rozwiązanie jest coraz częściej omawiane.

Odnosząc się do nadchodzących świąt wielkanocnych, Horban powiedział, że w przypadku wprowadzenia pełnego lockdownu, to jego zdaniem kościoły także powinny zostać zamknięte.

Marzec 2021. Czy fryzjerzy są otwarci?

Dane z ostatnich dni pokazują, że sytuacja pandemiczna w Polsce stale się pogarsza. Pod koniec ubiegłego tygodnia ilość zakażeń zbliżała się do 26 tys. w ciągu doby. Jeśli tempo zakażeń SARS-CoV-2 w tym tygodniu będzie rosło jak w poprzednich, możliwe, że od niedzieli zostanie wprowadzony w Polsce pełny lockdown.

Aktualne obostrzenia w Polsce – sprawdź, które branże są zamknięte.

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter oraz włącz wiadomości Google News.

Total
0
Reakcji