restauracja u trzech braci

Szturm policji na restaurację w Cieszynie. Działała mimo pandemicznego rozporządzenia

Restauracja U Trzech Braci” w Cieszynie wznowiła działalność mimo restrykcji. Był sanepid, była policja, która zablokowała wejście, był poseł Lewicy.

Covidowe restrykcje zmuszają wielu przedsiębiorców do podejmowania skrajnych decyzji. Zbankrutować czy narażać się na wielotysięczne kary. Właściciele restauracji “U Trzech Braci” wybrali tę drugą opcję. Otworzyli się dla klientów w sobotę 9 stycznia.

Restauracja U Trzech Braci otwiera się mimo restrykcji

Do lokalu zaproszono gości, nikt nie zapraszał jednak policji. Ta przyjechała z własnej inicjatywy, aby nakazać zamknięcia restauracji. Za powód podawano rzecz jasna Rozporządzenie Rady Ministrów. Właściciele lokalu nie zamierzali jednak słuchać nakazów policji.

– Jest obowiązująca od 1995 r. swoboda prowadzenia działalności gospodarczej i na tym się opieramy. To nam daje prawo do tego, co robimy. A tu nagle pojawia się jakieś rozporządzenie stojące w sprzeczności z zapisami Konstytucji. I dlatego postanowiliśmy kontynuować naszą działalność – mówi Tomasz Kwiek, współwłaściciel restauracji “U Trzech Braci” w Cieszynie cytowany przez Dziennik Zachodni.

Mamy bardzo prosty wybór. Będziemy otwarci, albo nas nie będzie w ogóle

– dodaje przedsiębiorca.

Czytaj także: Bunt przedsiębiorców. Będą masowo otwierać firmy

– Klienci walą drzwiami i oknami. Zamówień tyle że właściciele przeciążeni. Urzędasy wczoraj wyrwały z weekendowego snu urzędniczki z Sanepidu. Przyjechały z policją dały mandat za brudną ich zdaniem podłogę i pojechały. Właściciel zrobił zdjęcia powiedział, że podłoga czysta. Taki finał wczoraj – relacjonował na Facebook otwarcie restauracji Paweł Tanajno, administrator grupy “Strajk przedsiębiorców”, były kandydat na prezydenta RP.

https://www.youtube.com/watch?v=LeosNE1Rsq4

Szturm policji na restaurację “U Trzech Braci”

W niedzielę restauracja została otwarta ponownie. Licznie zgromadzeni goście próbowali do niej wejść, jednak przed lokalem ustawiła się policja.

– Policjanci otoczyli wejście do restauracji i nie wpuszczali gości. Tymczasem restauracja dalej działała i wydawała posiłki, czekającym na zewnątrz. Zebrało się mnóstwo klientów i krzyczeli ZOMO i skandowali WOLNOŚĆ – pisze Tanajno.

W restauracji z interwencją poselską zjawił się także poseł lewicy Przemysław Koperski.

– Do restauracji Trzech Braci skierowano liczny oddział Polska Policja – kilkudziesięciu policjantów i 10 radiowozów by podjąć próbę legitymowania kilku klientów lokalu ‼️ Dzisiaj interweniowałem na miejscu – Policja właśnie wycofała się z Restauracji i okolic Teatru, jutro będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach – napisał na FB poseł.

Restauracja w Cieszynie “U Trzech Braci” wideo

Bądź na bieżąco! Dołącz do społeczności przedsiębiorców na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością.

Czytaj także
Total
0
Reakcji