lockdown w anglii

Anglia wprowadza pełny lockdown. Narodowa kwarantanna potrwa do połowy lutego

Pełny lockdown w Anglii od 5 stycznia. O wprowadzeniu narodowej kwarantanny poinformował dziś premier Boris Johnson. Do połowy lutego zamknięte mają być wszystkie szkoły, a obywatele muszą pozostać w domach.

Podczas telewizyjnego wystąpienia Boris Johnson poinformował, że z uwagi na pogarszającą się sytuację związaną z koronawirusem, konieczne jest natychmiastowe wprowadzenie pełnego lockdownu. Zamknięte mają być wszystkie szkoły, a obywatele muszą pozostać w domach.

Anglia wprowadza pełny lockdown

„Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy działać razem” powiedział Johnson i dodał, że „powinniśmy ponownie zostać w domu i ratować życie”.

Dodajmy, że szkoły w Anglii zostaną zamknięte po jednodniowym ich otwarciu w dniu 4 stycznia. Teraz wszyscy uczniowie będą musieli przejść na nauczanie zdalne co najmniej co połowy lutego.

Johnson dodał także, że egzaminy zaplanowane na lato nie odbędą się w tym terminie, jak wcześniej planowano.

Lockdown w Anglii. Zakaz wychodzenia z domu

Podczas poniedziałkowego wystąpienia premier Boris Johnson poinformował także, że zgodnie z nowymi restrykcjami na terenie całego kraju obowiązywać będzie zakaz opuszczania domów po za określonymi jasno przypadkami, jak zakupy żywności czy opieka nad osobami potrzebującymi pomocy.

Premier poinformował także o całkowitym zakazie uprawiania sportów zespołowych. Dopuszczalne mają być wyłącznie treningi jednoosobowe.

Całkowity lockdown w Anglii spowodowany jest znacznym wzrostem zakażeń zmutowanym wirusem SARS-CoV-2 i hospitalizacji z nich wynikających. Johnson poinformował, że szpitale zapełnione są w ponad połpwie przez pacjentów z covidowych, a w niektórych przypadkach zaczyna brakować tlenu.

„Nasze szpitale są pod większą presją niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział Boris Johnson i dodał, że tylko w ciągu ostatniego tygodnia nastąpił 30% wzrost liczby hospitalizacji.

Artykuł aktualizowany

Bądź na bieżąco? Dołącz do społeczności na Facebook lub Twitter i wspieraj nas swoją obecnością!

Total
0
Reakcji